Jak pomalować oko bez użycia pędzli?

Jak pomalować oko bez użycia pędzli?

Jak pomalować oko, nie używając przy tym specjalnie stworzonych do tego pędzelków? Niektóre panie sądzą, że to niemożliwe. Nic bardziej mylnego, otóż make-up można wykonać na wiele różnych sposobów, osiągając przy tym wielokrotnie ciekawe i oryginalne efekty. Podpowiadamy, jakich trików warto próbować.

Wiele pań na pytanie: jak pomalować oko, odpowiada – pędzelkami. A okazuje się, że wcale niekoniecznie. Szczególnie współcześnie, gdy coraz więcej kobiet decyduje się na różnego rodzaju eksperymenty makijażowe – i słusznie, przecież make-up nie musi – a wręcz nie powinien zawsze wyglądać tak samo. Sprawdźmy, jakie triki warto stosować, by stworzyć ciekawy i piękny makijaż.

Można użyć palców

Gdy nie mamy pod ręką ani pędzelków, ani innych przyrządów mogących pomóc w pomalowaniu oczu – zawsze można użyć palców. Trzeba jednak odpowiedniej precyzji i ostrożności, by niechcący nie rozmazać już uzyskanego efektu. Wszystko wykonujemy tak jak zawsze, tylko zamiast pędzli, używamy swoich opuszków. Trzeba przede wszystkim pamiętać, by cały czas przemywać je wacikiem i nie próbować nakładać jasnego cienia, kiedy chwilę wcześniej stosowaliśmy ciemny i nie umyliśmy rąk. Mogą się wtedy pomieszać i cała nasza praca pójdzie na marne.

Jak malować oko? Sięgaj po eyelinery!

Kolorowe eyelinery wracają do łask. Niebieskie, zielone, różowe – gama kolorystyczna jest wręcz nieskończona. Mnóstwo różnych propozycji. Jak malować oko przy użyciu tego kosmetyku? Wielu wizażystów zachęca do korzystania z kolorowych eyelinerów zamiast cieni. Docenia się je za ciekawy efekt i trwałość, bowiem makijaż spokojnie utrzyma się przez cały dzień. Najpopularniejsza jest oczywiście czarna kreska i klasyk zapewne zawsze będzie w modzie, jednak w przypadku make-upu na imprezę czy bal, zawsze można pozwolić sobie na odrobinę eksperymentów kolorystycznych.

Kredka do oczu podkreśli spojrzenie

Tego, jak malować oczy przy użyciu kredki nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kilkadziesiąt lat temu panie uwielbiały kolorowe kosmetyki do oczu, obecnie dominuje czerń. Malujemy kreskę nad okiem, w przypadku codziennego makijażu powinna być raczej cienka, tuż nad linią rzęs. W przypadku rzadkich rzęs można postawić między nimi dodatkowo kropki i je lekko rozetrzeć, wówczas będą wydawały się znacznie gęstsze, a spojrzenie będzie wyraźniejsze.

Aplikatory do cieni zawsze się przydadzą

Zamiast pędzli można nałożyć cienie, używając popularnych aplikatorów do cieni. Patyczki zakończone specjalną gąbeczką doskonale nadają się do aplikacji kosmetyków. Jak pomalować oko używając tego produktu? Najlepiej jest przygotować kilka aplikatorów, by nie używać tych samych gąbeczek do jednego cienia, bowiem kolory mogą się pomieszać czy rozmazać. Cienie nakładamy tak samo jak pędzelkami. Niektóre panie, w kryzysowych sytuacjach używają nawet patyczków do uszu, jednak tu może być problem, gdyż część materiału, z którego są zrobione może zostawać na oku.

 

/materiał zewnętrzny/