Jak wybrać odpowiedni basen do ogrodu?


Photo by Juan Salamanca from Pexels

Jeżeli chcesz oderwać swojego malucha od gier komputerowych, postaw na baseny dla dzieci. Nie ma nic lepszego do zapewnienia pociechom odpowiedniej i wartościowej rozrywki. Dzięki temu wreszcie zażyją świeżego powietrza i spędzą czas w ogrodzie. No ale jaki model wybrać?

 

Dobrze dobrana wielkość

Kluczowy jest odpowiedni rozmiar. Baseny dla dzieci nie powinny być zbyt duże, ani też zbyt małe. Niewielkie brodziki z pewnością wystarczą dla kilkulatka. Maluch będzie mógł się w nich potaplać, pobawić piłką plażową, a także załapać podstawy pływania. Dla większych dzieci albo większej liczby dzieci przyda się jednak coś o nieco większych wymiarach. Poza tym trzeba mieć na względzie to, że dorośli też od czasu do czasu lubią się ochłodzić w basenie. Istotna jest nadto głębokość. Najlepiej, aby Twoje dziecko miało grunt pod nogami. Takie baseny są bardziej bezpieczne. Możesz dzięki temu zostawić dziecko na jakiś czas bez stałego nadzoru i bez obaw o jego życie i zdrowie. W sklepach znajdziesz zarówno klasyczne – okrągłe, jak i prostokątne lub kwadratowe modele basenów. Warto wybrać model, który idealnie wpasuje się w przestrzeń Twojego ogrodu.

 

Wytrzymały i solidny basen

Baseny dla dzieci powinny też zostać wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów. Chodzi bowiem o to, by zapewnić pociechom rozrywkę na kilka sezonów, a nie tylko jedno popołudnie. Basen musi być wytrzymały i przygotowany na intensywne pływanie, podskoki i odbijanie się od barierek. Nie mogą mu też zaszkodzić niewielkie szyszki lub inne, ostre przedmioty, które mogą czaić się w trawie lub na innym podłożu. Baseny dla dzieci powinny dodatkowo posiadać optymalne usztywnienie band, aby woda nie wylewała się podczas każdego oparcia. Warto ponadto stawiać na modele, które posiadają w zestawie specjalną łatkę naprawczą. W ten sposób można szybko uporać się ze wszystkimi awariami i ewentualnymi przebiciami materiału.

 

Dodatkowe akcesoria i atrakcje

Niektóre baseny dla dzieci nie są po prostu misą z wodą, ale posiadają dodatkowe atrakcje. W sklepach znajdziesz między innymi modele z tęczowymi zjeżdżalniami dla mniejszych i większych dzieci. Poza tym warto dokupić kilka akcesoriów do pływania i zabawy w wodzie. Polecamy między innymi wygodne materace, kółka do pływania, rękawki, nazywane też pływaczkami, a także specjalne gry do wykorzystania w wodzie. Należy też podkreślić, że solidne baseny dla dzieci, spełniające wszystkie wymagania, można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Te drugie oferują nawet szerszy wybór i korzystniejsze ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.