Motopiknik na Torze Wschodzący Białystok

Jazdy samochodowe z pomiarem czasu w piknikowym klimacie – takie wydarzenie szykuje się w niedzielę na Torze Wschodzący Białystok. Będzie okazja do sprawdzenia się przed rajdem samochodowym i zacieśniania więzi w środowisku motosportowym. 

 

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę, 21 czerwca na Track Day, czyli rajdową imprezę samochodową na Torze Wschodzący Białystok. To wydarzenie szczególnie ważne dla kierowców startujących w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku (kolejna runda zawodów odbędzie się na naszym torze w przyszły weekend). Niedzielne spotkanie będzie okazją do integracji rajdowego środowiska, a także do sprawdzenia swoich umiejętności i możliwości własnego samochodu w bezpiecznych, torowych warunkach i podejrzenia konkurencji. Ideą imprezy jest nie tylko doskonalenie techniki jazdy, ale – przede wszystkim – możliwość dzielenia czasu na torze z fanami motoryzacji. 

W treningu może wziąć udział do 30 samochodów. Uczestnicy pikniku będą wjeżdżać na toru według  harmonogramu ustalonego na dniu imprezy – w zależności od liczby uczestników, w sesjach oraz blokach pomiarowych (konfiguracja toru w trakcie trwania imprezy zostanie zmieniona).

Program dnia:

  • godz. 10:00–11:00 – rejestracja i odprawa uczestników
  • godz. 11:00–17:00 – jazdy swobodne, zapoznawcze oraz poszczególne przejazdy pomiarowe.

Koszt treningu to 200 zł od osoby. Zapisy i płatności przyjmowane są w harmonogramie obiektu na stronie http://miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html, za pomocą aplikacji, gdzie widoczna jest liczba dostępnych miejsc. Można także wziąć udział w imprezie bez wcześniejszej rezerwacji, jednak jedynie pod warunkiem wolnych miejsc. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi sanitarnymi obiekt nie jest dostępny dla publiczności. Na torze mogą przebywać jedynie osoby związane z jazdami – kierowcy, ich pasażerowie lub mechanicy.

Na torze zgodnie z regulaminem obowiązują ograniczenia poziomu hałasu emitowanego przez układ wydechowy. Zalecamy także używanie kasku ochronnego w czasie jazdy samochodem. Obowiązkowe używanie  kasku ochronnego dotyczy natomiast jazdy samochodem z klatką ochronną oraz samochodem typu kabriolet.

Prosimy o wcześniejsze wydrukowanie, podpisanie i przekazanie obsłudze toru oświadczenia (do pobrania na naszej stronie http://miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html), co znacznie usprawni proces rejestracji. Koniecznie należy również zapoznać się z regulaminem obowiązującym na torze.

Tor Wschodzący Białystok to jedyny tego typu obiekt szkoleniowy w województwie podlaskim. To projekt, który białostoczanie wybrali w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015. Zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok. 930 m długości i 10-12 m szerokości. To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Źródło: BOSiR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.