Najbliższe Festyny miejskie

Najbliższy weekend białostoczanie będą mogli spędzić na festynie. Rady osiedli oraz prezydent Białegostoku zapraszają na cztery pikniki, które odbędą się w różnych częściach miasta. Dobra zabawa gwarantowana.

W weekend odbędą się kolejne festyny rodzinne organizowane przez Urząd Miejski w Białymstoku oraz rady osiedli:

  • 8 września – boisko wielofunkcyjne przy ul. Aleja Jana Pawła II 59 oraz parking przy ul. Aleja Jana Pawła II 59 i 59A (w godz. 10.00-18.00), festyn w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018,
  • 8 września – boisko przy Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Pogodnej 12 (w godz. 12.00-17.00),
  • 9 września – boisko przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Poleskiej 27 (w godz. 11.00-16.00),
  • 9 września – teren rekreacyjny przy ul. Wiślanej (w godz. 12.00-17.00).

Uczestnicy tych wydarzeń będą mogli wziąć udział w grach i konkursach z nagrodami, a także zawodach sportowych. Jak zwykle będą dmuchane zabawki, eurobungee. Nie zabraknie także muzyki i tańców. Będzie można poczęstować się watą cukrową i zakręconymi ziemniakami na patyku. Podczas festynu na osiedlu Sienkiewicza (przy ul. Poleskiej) odbędzie się dyżur dietetyka, a na osiedlu Bema (przy ul. Pogodnej) – nauka pierwszej pomocy. Warto zarezerwować trochę czasu i wybrać się z rodziną na te wydarzenia.

– Zapraszam serdecznie mieszkańców Białegostoku do udziału w tych osiedlowych spotkaniach. Korzystajmy jak najlepiej z pięknych, jesiennych dni – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – To dobra okazja do weekendowego wypoczynku.

Tym bardziej, że sezon na festyny powoli się kończy. W tym miesiącu odbędą się jeszcze trzy, ostatnie w tym roku osiedlowe pikniki.

Anna Kowalska (UMB)