Obiekty sportowe o charakterze otwartym znów dostępne. Z pewnymi ograniczeniami


Autor: BOSiR

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, Tor Wschodzący Białystok oraz Stadion Lekkoatletyczny – to miejsca w Białymstoku, gdzie aktualnie można uprawiać sport i aktywności na świeżym powietrzu. Z obiektów można korzystać na nowych zasadach, które mają zwiększyć bezpieczeństwo w okresie epidemii koronawirusa. Wraz ze zwiększeniem reżimu sanitarnego, zmniejszona jest liczba osób korzystających z danej areny sportowej.

Od poniedziałku, 4 maja Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji wznowił działalność trzech obiektów sportowych, które mają charakter otwarty. To Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, Tor Wschodzący Białystok oraz Stadion Lekkoatletyczny. W związku z panującą epidemią koronawirusa, wszystkie objęte są szczególnym reżimem sanitarnym. Obiekty są do dyspozycji mieszkańców, ale w ograniczonym zakresie. Prosimy wszystkich o rozsądek, wyrozumiałość i dostosowanie się  do zasad sanitarnych: unikanie skupisk ludzi, częste mycie i dezynfekowanie dłoni, zakładanie rękawiczek oraz maseczek zakrywających usta i nos.

Otwartym i bardzo atrakcyjnym pod kątem przyrodniczym miejscem jest Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej. Teren wokół zalewu dojlidzkiego jest dostępny dla spacerowiczów. Czynny jest codziennie w godz. 9:00 – 18:00. Działa tu wypożyczalnia sprzętu pływającego, gdzie do dyspozycji klientów jest 30 rowerów wodnych dwu- i czteroosobowych, 12 kajaków, 5 łodzi żaglowych klasy Omega, 4 deski windsurfingowe oraz po 3 łodzie wiosłowe i łodzie canoe. Z tego sprzętu jednocześnie mogą korzystać dwie osoby, z wyłączeniem osób zamieszkujących lub gospodarujących wspólnie, czyli np. rodzin z dziećmi.

Ceny za wypożyczenie sprzętu pływającego są niezmienne od kilku sezonów. Za 60 minut pływania kajakiem, łodzią canoe, dwuosobowym rowerem wodnym zapłacimy 12 zł. Wypożyczenie na godzinę łodzi wiosłowej kosztuje 15 zł, podobnie czteroosobowego roweru wodnego. Godzina pływania na desce windsurfingowej kosztuje 18 zł, a na łodzi żaglowej Omega – 21 zł. Sprzęt wypożyczany jest najpóźniej do godz. 17:00. Pierwszy klient w sezonie wiosenno-letnim 2020 wypożyczył w poniedziałek, 4 maja łódź żaglową.

Dojście do kasy wypożyczalni sprzętu wodnego ograniczone jest barierkami, za pomocą taśm wyznaczone są odpowiednie odstępy. Tu znajduje się także płyn dezynfekujący. Płacąc za wypożyczenie sprzętu sportowego zalecamy używanie kart płatniczych. O szczegóły można także pytać w kasie obiektu pod nr tel. 85 733 25 55.

Wejście na teren OSW „Dojlidy” jest bezpłatne. Korzystanie z placów zabaw oraz urządzeń siłowni zewnętrznych w dalszym ciągu jest zabronione. Poruszając się po plaży i terenie leśnym należy mieć zakryte usta i nos oraz zachować minimum 2 metrów od innych spacerujących.

Miejscem do uprawiania motosportu jest Tor Wschodzący Białystok przy ul. Ciołkowskiego. Tu organizowane są sesje swobodnych jazd samochodowych, motocyklowych oraz gokartowych. Z obiektu może korzystać jednorazowo maksymalnie 6 osób. Widzowie nie są wpuszczani, by nie „odbierali” kierowcom możliwości treningu. Na nitce toru jednocześnie może być maksymalnie 6 pojazdów.

Na trening można przyjechać tylko po wcześniejszej rezerwacji, opłaceniu treningu na stronie http://miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html#/home  w harmonogramie obiektu oraz wypełnieniu i podpisaniu oświadczenia, które jest do pobrania ze wspomnianej strony. Godzina swobodnej jazdy samochodowej kosztuje 50 zł, motocyklem – 38 zł, a gokartem – 30 zł.

Z toru mogą korzystać także osoby niepełnoletnie, uczące się jeździć. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie terminu sesji ograniczonej do trzech pojazdów dla trzech niepełnoletnich kierowców i trzech opiekunów. Opiekun prawny będzie liczony do bilansu osób mogących przebywać na torze w jednym czasie.

Ograniczamy do minimum wysiadanie z pojazdów i przebywanie poza nimi. Jeżeli w trakcie korzystania z obiektu niezbędne jest opuszczenie pojazdu, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu od innej osoby (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących oraz sprawowania opieki nad dzieckiem do ukończenia 13. roku życia).

Tor Wschodzący Białystok można także wynająć na wyłączność, oczywiście przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Wszelkie pytania dotyczące terminów jazd oraz zasad korzystania z obiektu prosimy kierować na adres: tor@bosir.bialystok.pl lub telefonicznie pod numer 699 677 115.

Od 4 maja białostockim sportowcom udostępniony jest Stadion Lekkoatletyczny przy ul. 11 Listopada. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 8:00 – 18:00. Korzystanie z niego możliwe jest jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z gospodarzem obiektu pod nr tel. 502 385 462 lub 85 74 96 202. Na obiekcie może przebywać do 6 osób. Pracownicy obiektu będą weryfikować czy korzystający z ze stadiony wcześniej zgłosili taką potrzebę. Nie ma możliwości korzystania z szatni i prysznica, oprócz toalet.

Korzystając z wypożyczonego sprzętu na zalewie w Dojlidach oraz w czasie treningów na Torze Wschodzący Białystok i stadionie nie ma konieczności zasłaniania twarzy, ale tylko w tych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.