Podlaska Oktawa Kultur 2015

Już po raz ósmy odbywa się w Białymstoku Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”. Impreza rozpoczęła się 21 lipca i potrwa aż do niedzieli – 26 lipca. 

Główna scena – jak co roku – stanęła na białostockim Rynku Kościuszki, ale festiwal zawita też do kilkunastu miejscowości województwa podlaskiego.

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu można poznać dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata – nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji. Podczas Oktawy wystąpi 25 zespołów, w tym z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, z Bałkanów, Armenii, Izraela, a nawet dalekich Indii!

Choć festiwal naturalnie się rozszerza i nie zamyka się na propozycje zespołów z odległych zakątków świata, nadal jednak jego niewątpliwym atutem jest obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego województwa podlaskiego. Co roku prezentujemy widzom, turystom i uczestnikom festiwalu to, co mamy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Szczegółowy program tutaj.