Suchy szampon – czym jest i jak działa?

Kiedy suchy szampon pojawił się na rynku, okazało się, że to prawdziwa rewolucja. Nagle mogłyśmy liczyć na natychmiastowe odświeżenie fryzury i liczba kryzysowych sytuacji, w których trzeba było błyskawicznie włożyć głowę pod prysznic, znacznie się zmniejszyła. Dowiedz się, czym jest suchy szampon, jak działa i jak go wybrać!

Co to jest suchy szampon?

Wygląda co nieco jak lakier do włosów. Suchy szampon wcale nie przypomina standardowych szamponów, to spray, który natychmiast odżywia włosy. Bez użycia wody – po prostu wczesujesz go lub wmasowujesz we włosy, a on pochłania sebum i sprawia, że fryzura wygląda jak po umyciu i wysuszeniu.

Suchy szampon to świetne rozwiązanie, kiedy masz mało czasu. Włosy wyglądają na umyte w ciągu kilku sekund, więc możesz stosować go w każdej kryzysowej sytuacji – kiedy nagle musisz wyjść, gdy zaspałaś lub nie chcesz moczyć włosów, bo niebawem będziesz musiała wyjść na zewnątrz i nie zdążysz dobrze ich wysuszyć. Niespodziewana wizyta, randka-niespodzianka, spontaniczny wypad z przyjaciółmi – suchy szampon jest idealnym rozwiązaniem.

Jak działa suchy szampon?

Tajemnica działania suchego szamponu leży w idealnie dobranych składnikach. W przypadku L’Oréal Magic Shampoo jest to skrobia ryżowa w ultradrobnej fakturze, którą rozpylasz na włosy. Drobinki absorbują sebum, a ponieważ są zupełnie niewidoczne, szybko odświeżają włosy. Pasma przestają być przetłuszczone i brudne, za to wyglądają jak zaraz po umyciu i wysuszeniu.

Na dodatek suchy szampon świetnie odświeża fryzurę i nadaje jej przyjemny zapach. Ułatwia także układanie się i nieco przedłuża trwałość ułożenia. Jednak nie robi wrażenia hełmu czy nieprzyjemnej szorstkości, co czasami zdarza się w przypadku lakierów do włosów. Idealna fryzura na szybko? Z suchym szamponem to naprawdę może się udać. Potem możesz po prostu zmyć go szamponem i wodą, jak podczas codziennego mycia włosów.

Suchy szampon – jak stosować?

Prawidłowe stosowanie suchego szamponu nie jest trudne, ale warto wiedzieć, jak to robić. Przed nałożeniem produktu warto rozczesać włosy i wstrząsnąć butelką, aby składniki wymieszały się.

Włosy spryskuje się u nasady z niewielkiej odległości, następnie po odczekaniu minuty czy dwóch rozprowadza się go na włosach i skórze głowy, wmasowując dłonią. Następnie głowę należy przechylić i wczesać szampon szczotką lub grzebieniem we włosy. Jeśli chcesz dodać im objętości, możesz nakładać szampon pasmami lub na przechyloną głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.