Sylwester miejski 2018!

Tylko miesiąc dzieli nas od ostatniej nocy 2018 roku. Białystok tradycyjnie przywita Nowy Rok na miejskiej zabawie przy Ratuszu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono.

 

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Białegostoku w ten sylwestrowy wieczór na Rynek Kościuszki – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Wspólnie przywitajmy Nowy Rok.

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 21.30. Jako pierwszy wystąpi zespół MegaBand. Jest to grupa przyjaciół, którzy jeszcze w liceum stworzyli jeden z najlepszych zespołów coverowych w Polsce. Występowali w wielu programach telewizyjnych, m.in. „The Voice of Poland”, „Dzień Dobry TVN”. Na swoim koncie mają setki występów w towarzystwie największych polskich gwiazd. Z zespołem gościnnie wystąpi białostocki raper Michał „Cira” Ciruk.

Później, o godz. 22.45, na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół De Mono. Pierwszy, debiutancki album zespołu pt. „Kochać inaczej” ukazał się w 1989 r. Tytułowa piosenka była notowana na liście przebojów Programu Trzeciego PR przez ponad rok. Kolejna płyta – „Oh Yeah!” (1990) – przyniosła przeboje „Moje miasto nocą” i „Zostańmy sami”, a grupa umocniła się w czołówce polskiej sceny rockowej. Ostatnie miesiące to intensywny czas w działalności De Mono – nowy wizerunek i prace nad kolejnymi projektami. W Białymstoku zespół wystąpi w składzie, którego liderem jest wokalista Andrzej Krzywy.

O północy, zgodnie z tradycją, prezydent Białegostoku złoży mieszkańcom życzenia noworoczne. Chwilę później będzie można obejrzeć pokaz laserów. Dalszą część sylwestrowej nocy wypełni popularny zespół Live Orkiestra. Impreza zakończy się o godz. 1.30.

Anna Kowalska (UMB)