Weekendowe bieganie w Białymstoku

Już w najbliższy weekend odbędzie się 9. edycja imprezy Białystok Biega. W sobotę wieczorem na ulice stolicy Podlasia wybiegną uczestnicy „Nocnej Piątki”, a w niedzielę rano „Szybkiej Dychy”. Do startu w zawodach szykuje się komplet 2 tys. biegaczy oraz prawie 1,3 tys. dzieci.

Biegowy weekend w Białymstoku rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 od biegów dziecięcych HomeschoolRUN. Najmłodsi pobiegną na trzech dystansach – 100 m, 600 m oraz na 1 km. Najbardziej aktywni, którzy zgromadzili w ciągu roku co najmniej trzy starty w imprezach Fundacji Białystok Biega, otrzymają medal Super Biegacza.

Wieczorem ulicą Św. Pio zawładną dorośli, a dokładniej prawie 1,3 tys. uczestników „Nocnej Piątki”, którzy wystartują punktualnie o godz. 21.00. Trasa biegu prowadzi przez centrum miasta i jest naprawdę szybka. Nie brakuje na niej prostych odcinków, na których zawodnicy nie powinni mieć problemów z utrzymaniem tempa. Uczestników do walki o jak najlepsze wyniki zagrzewać będą kibice w specjalnych punktach, gdzie królować będzie rock.

W niedzielę (22 września) głównym wydarzeniem będzie bieg „Szybka Dycha”. Na liście startowej znajduje się około 800 uczestników. Zawody wystartują o godz. 10.00 z tej samej ulicy, co dzień wcześniej „Nocna Piątka”. Uczestnicy zmagań na 5 km i na 10 km mogą śmiało walczyć o rekordy życiowe, bo trasy obu biegów posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na wszystkich biegaczy, którzy dotrą do mety w sobotę i w niedzielę czekać będą oryginalne medale.

– Ogromnie się cieszę, że wspólnie z Fundacją Białystok Biega udało się nam stworzyć taką ofertę dla miłośników biegania. To także zasługa wszystkich – uczestników, kibiców oraz mieszkańców naszego miasta, którzy potrafią stworzyć swoim gościom niezwykłą, niepowtarzalną atmosferę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Warto wiedzieć, że ostatnie pakiety startowe na weekendowe biegi w Białymstoku sprzedały się w tym tygodniu.

– Tak wielkie zainteresowanie naszą imprezą oczywiście bardzo nas cieszy. Pokazuje bowiem, że udało nam się rozbiegać nasze miasto, a to przecież najważniejszy cel naszej działalności – podkreśla Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Fundacja Białystok Biega była jednym z pierwszych organizatorów imprez biegowych w Polsce, który zastąpił kubeczki plastikowe papierowymi odpowiednikami. Poza tym od 4 lat woda w punktach odżywczych dostarczana jest przez Wodociągi Białostockie. Białostocka woda wodociągowa nie tylko zaspokaja pragnienie, ale też pozwala uzupełnić niedobory biopierwiastków w organizmie.

Od lat przy okazji białostockich imprezach biegowych, takich jak PKO Białystok Półmaraton czy Electrum Ekiden, podczas zapisów uczestnicy mogą przekazywać dobrowolne wpłaty-cegiełki na wskazany cel charytatywny. W tym roku pieniądze są zbierane na zakup protezy przedramienia i ręki dla 14-miesięcznej Blanki.

Więcej informacji: bialystokbiega.pl.

 

oprac. Kamila Bogacewicz (UMwB)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.