Wystawa Lego. Fotorelacja

To już ostatnia szansa, żeby zobaczyć w naszym mieście wystawę klocków Lego! Ekspozycję można oglądać tylko do końca weekendu (25 października).

Jeśli jednak nie zdążycie tego zrobić, obejrzyjcie przynajmniej naszą fotorelację! Spróbowaliśmy uchwycić niezwykłe wrażenie, jakie wywołują te niecodzienne eksponaty złożone z tysięcy klocków Lego. Zdjęcia wykonane z efektem miniatury dobrze oddają charakter wystawy: twórcom udało się zmieścić w kilkudziesięciu gablotach miniaturowe światy, zainspirowane popularnymi zestawami klocków Lego, ale także filmami, bajkami, światową architekturą czy po prostu życiem!

Na wystawie można zobaczyć między innymi miejsca i postacie, takie jak: Dolina Muminków z Buką, Małą Mi i innymi mieszkańcami, Hogwart z filmu o Harrym Potterze, scenerię „Gwiezdnych Wojen”, znane budowle, najwyższego człowieka świata czy św. Mikołaja. A wszystko wykonane w całości z klocków Lego!

Podczas oglądania wystawy dzieci mają niezwykłą frajdę zwłaszcza z ruchomych części wystawy – niektóre gabloty wyposażone są w specjalne przyciski, dzięki którym klockowy eksponat można wprawić w ruch i sprawić, że np. pociąg pojedzie, helikopter zacznie ruszać śmigłami, a robot wykonywać jakąś czynność. Dodatkowo najmłodsi mogą pobawić się w specjalnie przygotowanej strefie, gdzie czeka na nich mnóstwo klocków do układania. Dorosłych natomiast niejednokrotnie zadziwi niewyobrażalna wręcz liczba klocków użytych do stworzenia tych wszystkich mini-światów i na pewno docenią oni umiejętnie wykonane i przemyślane ekspozycje.

Buhasia

Fot. Hubert Buharewicz