Wystrzałowa biżuteria za niewielkie pieniądze? Sprawdź, to proste

Biżuteria jest droga. Dlatego jest takim dobrym prezentem na przeprosiny. Nabroił, więc niech cierpi. Wypełnianie swojego domowego skarbca owocami większych i mniejszych grzechów ukochanego nie jest jednak najlepszym pomysłem na zdobywanie biżuterii. Znaczenie lepiej jest od czasu do czasu wybrać się do jubilera i świadomie wybrać coś, co będzie cennym dodatkiem do naszej kolekcji. Na szczęście wcale nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy, by mieć wielkie możliwości. Jak sobie z tym poradzić?

Celebrytki

Naszyjniki i bransoletki typu celebrytka to znakomite rozwiązanie naszego dylematu, czy lepiej kupić nową bluzkę, czy lepiej kupić sobie biżuterię. Składają się one bowiem zawsze z dwóch typów delikatnych elementów. Pierwszym z nich jest łańcuszek, a drugim zawieszka, która jak najbardziej może występować w liczbie mnogiej, może być ogniwem łańcuszka, może się na łańcuszku oplatać, może biec z nim równolegle… Ta wyliczanka jest już dobrym indykatorem tego, z czym mamy do czynienia w przypadku celebrytek.

Delikatne łańcuszki ze złota lub srebra lub po prostu propozycja pozłacana to koszt od kilkudziesięciu do co najwyżej kilkuset złotych w opcjach najbardziej bogatych. Z zawieszkami jest bardzo różnie, ale tutaj też można spokojnie poruszać się w cenach na poziomie kilkudziesięciu złotych. Opcje droższe za kwotę powyżej tysiąca złotych też znajdziemy, albowiem zawieszka może mieć w sobie brylant i trzy rubiny, ale zazwyczaj najpiękniejsze opcje to ładny wzór, za właściwą cenę. Kupując dwa lub trzy łańcuszki różnych typów, a do tego szereg zawieszek pasujących do nas, uzyskujemy imponujący wybór biżuterii na różne okazje.

Biżuteria zrób-to-sam

Panuje obecnie moda na przygotowywanie ładnych elementów biżuterii własnymi rękami. Takie rękodzielnictwo to naprawdę ciekawe zagadnienie, ponieważ zamiast szukania biżuterii nam odpowiadającej, można stworzyć samodzielnie coś idealnie dopasowanego do naszego ja. Na początku oczywiście potrzeba odrobiny wprawy, ponieważ pierwsze dzieła będą dużo bardziej koślawe niż nasze wnętrze, ale bardzo szybko uzyskuje się tyle zręczności, by stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

U jubilerów można zakupić odpowiednie zestawy lub pojedyncze elementy, z których będziemy tworzyć biżuterię. Są to małe druciki, kamienie szlachetne (takie jak na przykład obsydian), złote listki czy platynowe zdobienia. Do tego dochodzi jeszcze całe mnóstwo innych, często niemalże przypadkowych elementów, które po złożeniu razem zaoferują nam wspaniałe efekty. I to wszystko za grosze.

Tego typu biżuteria w zasadzie nie ma żadnych wad. Jako jedyną ciemniejszą stronę można wymienić jej trwałość, ponieważ chociażby druciki miedziane, bardzo popularne w biżuterii rękodzielniczej, do najmocniejszych nie należą. To nie trwałość jest tu jednak naszym celem, a ekspresja, na którą nigdy nie mogłybyśmy sobie pozwolić skupiając się tylko na bardzo drogich przedmiotach z białego złota i szmaragdów. Samodzielnie wykonany naszyjnik, jest często w stanie zetrzeć w puch biżuterię nawet za kilkanaście tysięcy.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl