Zdrada w Wielkiej Brytanii

Nikogo nie dziwi, że Brytyjczycy są bardziej otwarci w sprawach seksu niż Polacy. W Zjednoczonym Królestwie istnieje jednak ogromny problem zdrad małżeńskich. Okazuje się, że dotyczy on ponad połowy tamtejszych małżeństw.

I kto by pomyślał…

Nie wszyscy spodziewaliby się, że w Wielkiej Brytanii do zdrad dochodzi tak często. Tak jak w innych państwach – do zdrady częściej przyznają się panowie. Podkreślają oni, że decydują się nie tylko na przygodny seks, romans w pracy lub na wakacjach, ale także na korzystanie z usług agencji towarzyskich, np. https://www.maxeslondonescorts.co.uk/. Bez względu na to, z kim zdradzają swoje żony lub partnerki, przyczyny niewierności są takie same.

Mężczyźni jako pierwszy powód niewierności podają pożądanie do innej kobiety. Ponadto wskazują, że pożądanie to wynika z utraty zainteresowania kobietą, z którą postanowili się związać. Nierzadkim powodem zdrady są też problemy w sferze seksualnej. Panowie skarżą się, że chcą uprawiać seks częściej, bardziej go urozmaicić czy nawet dowieść swojej męskości. Żonaci mężczyźni narzekają również, że ich żony są tak zajęte życiem rodzinnym i wychowywaniem dzieci, że zapominają o seksie. Przyczyną bywa też gderanie żon, niedbanie o swój wygląd oraz kłótnie.

A co z paniami?

Kobiety wskazują natomiast na zupełnie inne powody zdrady. Bardzo często jest ona w ich przypadku związana z brakiem pracy zawodowej i przesiadywaniem w domu. Panie te czują się samotne i szukają potwierdzenia swojej atrakcyjności. Ponadto zdrada dotyczy tych pań, które nie potrafią dogadać się z partnerem w różnych kwestiach, nie tylko łóżkowych.

Kobiety zdradzają też z zemsty, poczucia braku zainteresowania ze strony męża, braku romantyzmu i uczuć w łóżku, czy też znudzenia rutyną. Część z nich wskazuje też na chęć odcięcia się od codziennego życia, potwierdzenia swojego atrakcyjnego wyglądu i zemszczenia się na mężu.

Podobieństwa

Brytyjczycy bez względu na płeć wskazują też, że przyczyną zdrady jest pojawienie się okazji do niej. Może to wydawać się dziwne, jednakże zarówno mężczyźni, jak i kobiety są skłonni zdradzić męża lub żonę, jeśli tylko znajdzie się osoba, która chciałaby z nimi współżyć, a oni uznają ją za atrakcyjną fizycznie. Niektórzy zdradzający próbują też zrzucić winę za swoje zachowanie na alkohol lub inne środki odurzające, jednakże tłumaczenie się takie nie jest zbyt wiarygodne. Zwykle alkohol lub inny środek pozwala jedynie bardziej rozluźnić się, by łatwiejsze było skorzystanie z nadarzającej się okazji do zdrady.