Zmarszczki – partyzancki wróg urody

Mając 20 lat, wydaje się nam, że zmarszczki to problem babć, mając lat 25, zauważamy u siebie pierwsze mikroskopijne bruzdki. Nasze otoczenie wmawia nam wtedy, że nic nie widzi i przesadzamy. Po 30 roku życia okazuje się, że wcale nam się nie zdawało i wpadamy w panikę.

Zmarszczki są normalne

Starznie się skóry jest normalnym, fizjologicznym procesem. Jego tempo zależy od czynników genetycznych, sposobu odżywiania, przebytych chorób stosowanej pielęgnacji, a także czynników środowiskowych. Niektórzy je akceptują, mówiąc, że mają na twarzy ślad po wszystkich dotychczas przeżytych emocjach. Jest to szczera prawda, gdyż zmarszczki powstają w miejscach na skórze, które zaginają się podczas robienia różnych min.

Smaruj się

Kobiety bardziej niż mężczyźni próbują przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Najprostszym sposobem na zapobieganie zmarszczkom jest nawilżanie skóry. Już od wczesnej młodości powinniśmy dbać o to, aby skóra na twarzy była odpowiednio nawilżona. Nie tylko kremy są za to odpowiedzialne, ale także odpowiednia ilość płynów w diecie. Dodatkowo, jeżeli zastosujemy delikatny masaż twarzy przy nakładaniu kosmetyku, spowodujemy lepsze ukrwienie i uelastycznienie skóry. Na rynku mamy mnóstwo produktów w różnym przedziale cenowym takie jak Ziaja, Strivectin, Vichy.

Joga twarzy

Elastyczność mięśni twarzy ma ogromny wpływ na elastyczność skóry. Każdy z nas ma jakieś ulubione miny i robi je najczęściej. W jodze twarzy ważne jest, aby pobudzić wszystkie mięśnie, co pozwoli nieco zrównoważyć napięcie poszczególnych grup mięśniowych i rozprostować powstałe zmarszczki.

Medycyna estetyczna

Rozwiązanie przynoszące natychmiastowe efekty jednak najbardziej inwazyjne. Mamy do dyspozycji szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które działają dużo intensywniej niż krem czy masaż, a także zabiegi inwazyjne takie jak botox, nici itp. Wadą tego typu zabiegów jest wysoka cena i konieczność jakby naruszenia struktury skóry poprzez nakłucia i wprowadzanie substancji. Pamiętajmy, że zabieg z zakresu medycyny estetycznej wymaga powtarzania i, mimo że efekt po jego wykonaniu jest spektakularny, to nie utrzymuje się do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.