3 sposoby na relaksującą kąpiel

Kąpiel to dla wielu osób najskuteczniejszy sposób na zażegnanie codziennego stresu i błogiego relaksu w zaciszu własnego domu. Jeśli chcemy, aby kąpiel była jeszcze przyjemniejsza, oto kilka pomysłów, które mogą nas zainspirować.

Kąpiel mlekiem i urodą płynąca

Kąpiele w mleku, od wielu wieków były tajną kobiecą bronią do walki o piękną i zdrową skórę. Mleko ma wyjątkowe właściwości regenerujące i poprawiające warstwę lipidową naskórka. Poza tym mleko zawiera wiele cennych dla naszej skóry składników, takich jak wapń, witaminy z grupy B czy też cenne proteiny. Mleko to naturalny opatrunek dla suchej i zmęczonej skóry i sposób na to, by była ona lśniąca i zdrowa. Jeśli więc jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wanny, warto od czasu do czasu zafundować sobie taką białą kąpiel. Wystarczy, że do (niezbyt gorącej) wody dolejemy mleko – tutaj sprawdzi się zarówno to zwykłe, jak i w proszku, poza tym, raz na jakiś czas można wybrać także nieco bardziej ekskluzywne – kozie mleko. Już Kleopatra odkryła magię kąpieli w kozim mleku i to jemu zawdzięczała swoją piękną, alabastrową skórę.

Magiczne mikstury prosto od zielarki

Zioła to sprzymierzeńcy zarówno naszego zdrowia, jak i urody. Świetnie się sprawdzają zarówno jako herbatki czy inhalacje, ale możemy także wykorzystać ich kojącą i prozdrowotną moc w czasie kąpieli. Tak na przykład napar z kwiatu rumianku, dodany do kąpieli pozwoli złagodzić podrażnienia naskórka i delikatne stany zapalne, a do tego nieco rozjaśni i odświeży wygląd skoty. Kojące właściwości ma także szałwia i fiołek trójbarwny, wywar z tych roślin, dodany do kąpieli delikatnie odkazi i odżywi naskórek. Jeśli zaś chcemy zwęzić pory i pozbyć się wyprysków, warto przygotować ziołowy napar do zadań specjalnych. W tym celu przygotujmy około 2 łyżki (lub torebki) suszonych liści mięty, tyle samo kopru włoskiego oraz rozmarynu. Zioła wrzucamy do około 2 litrów wrzątku i gotujemy kilkanaście minut. Gotową mieszankę dodajemy do kąpieli. Jeśli chcemy zażyć zdrowej kąpieli, która będzie działała odprężająco, warto dodać do niej koziołek lekarski, melisę czy też lawendę albo krwawnik. Jeśli chcemy ujędrnić skórę, możemy wybrać błogą kąpiel z dodatkiem rozmaryny, macierzanki czy też tataraku, a przy walce z tłuszczykiem, pomogą nam także pączki sony lub kasztanowiec zwyczajny.

Dodatki do kąpieli

Kąpiel to czas tylko dla nas, warto więc zadbać o jej odpowiednią oprawę. Jeśli więc znikamy w naszym salonie kąpielowym, zabierzmy też ze sobą ulubioną, kojącą muzykę i zapewnijmy przytulne, przytłumione światło. Nic nie tworzy takiego nastroju jak naturalny płomień świec – warto więc wypełnić łazienkę ulubionymi świeczkami. Dzięki temu stworzymy niezwykły nastrój, nie tyko od święta i poczujemy się jak w domowym SPA. Jeśli posiadamy wannę z hydromasażem, warto regularnie wybierać ożywcze sesje, dzięki którym dodatkowo ujędrnimy skórę i poprawimy krążenie. Do kąpieli możemy dodać też ulubiony olejek eteryczny – jednak pamiętajmy, by pochodził on z naturalnych produktów, gdyż syntetyczne odpowiedniki nie będą miały tak dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie, a do tego często mogą uczulać. Nie żałujmy też piany i soli do kąpieli, tak aby ten czas był naszą tajną, romantyczną ranką z samym sobą. Bo przecież zasługujemy na to, prawda?

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.castorama.pl