Ferie zimowe w Galerii! Co wybierasz? Gra rodzinna czy zabawa z duchami!?

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku organizuje, w ramach ferii zimowych, warsztaty plastyczne i gry muzealne dla całych rodzin.

ZAGRAJ W SZTUKĘ. Gra rodzinna
22.01–27.01.2019 (wtorek–niedziela) 9:00–15:00
WARYŃSKIEGO 24A

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat do spróbowania swoich sił w grach muzealnych. Proponujemy kilka zabaw o różnym stopniu trudności, które pozwolą przypomnieć wiadomości z zakresu sztuk plastycznych, a także zachęcą do poznania aktualnej wystawy. Sprawdźcie swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, wiedzę o sztuce i spędźcie miło czas w otoczeniu dzieł artystów z Wilna! Na rodziny, które prawidłowo rozwiążą zadania czekają galeryjne upominki.

Zgłoszenia: 
85 652 32 77
Koszt zajęć: bilet wstępu do Galerii (niedziela bezpłatnie)

ANIMATYSKOP: przygoda z duchami dla dzieci w wieku 9–12 lat
28.01–1.02.2019 (poniedziałek–piątek) 10:00–13:00
RYNEK KOŚCIUSZKI 4 (budynek d. Archiwum Państwowego)

Animatyskop to cykl zajęć, w trakcie których można poznać technikę animacji poklatkowej i postawić pierwsze kroki w tworzeniu ruchomych obrazów. Podczas najbliższych ferii ekipa Animatyskopu rozstawi swoje studio w starym, opuszczonym budynku, w którym do niedawna mieściło się Archiwum Państwowe, a już niedługo znajdzie swoje miejsce główna siedziba Galerii im. Sleńdzińskich. Dołączając do nas możecie wcielić się w poszukiwaczy i poszukiwaczki przygód, by odnaleźć duchy przeszłości, które być może kryją się jeszcze w murach zabytkowego budynku. 
Uwaga! To zajęcia dla osób o silnych nerwach i dużej cierpliwości! Podczas warsztatów, oprócz pracy z aparatem, będziemy wykorzystywać różne techniki plastyczne i opowiadać straszne historie. Warto jednak podjąć ryzyko, bo efektem końcowym będzie krótki film animowany. 

Prowadzenie: Krzysztof Wojciech Wróbel
Zgłoszenia: 
502 138 980
k.wrobel@galeriaslendzinskich.pl 
Koszt zajęć: 50 zł / dziecko (cykl)