Festiwal Jabłka

W dniach 19 -21 września w Supraślu odbędzie się Festiwal Jabłka! Dla uczestników festiwalu supraskie restauracje udostępnią swoją przestrzeń. Przewidziano liczne atrakcje t.j. akcja wymiany przetworów, pokazy, konkursy z nagrodami, degustacje potraw czy konkurs na  „najpyszniejszą szarlotkę” dla amatorów!

Harmonogram wydarzeń festiwalu w podziale na poszczególne restauracje:

Restauracja Spiżarnia Smaków, ul. 3-go Maja 5

20.09.2014

  • godz. 14: 00 ” Przetwornianka”   w Spiżarni Smaków czyli Wymień się przetworami na zimę! –  prowadzą „Kulinarki” – podlaskie bloggerki kulinarne
  • godz. 16:00 „Zdrowe słodkości z jabłek” – pokaz i degustacja wypieków i deserów bezglutenowych, pełnoziarnistych, bezcukrowych i wegańskich w wykonaniu Spiżarni Smaków

21.09.2014

  • godz. 13:00 – 14:00 Konkursy, Bajkoland dzieciom
  • godz. 15:00  Konkurs na  NAJPYSZNIEJSZĄ SZARLOTKĘ Festiwalu Jabłek w Supraślu w wykonaniu gospodyń domowych

Jeżeli uważasz, że Twoja szarlotka jest najsmaczniejsza na Świecie to ten konkurs jest dla Ciebie. Przynieś ciasto swojej produkcji, a profesjonalne  jury je oceni. Czekają ciekawe nagrody i nowe doświadczenia!

Restauracja Bohema, ul. Pl. Kościuszki 1

Podczas Festiwalu Jabłek nie zabraknie tu dań głównych, deserów a przede wszystkim domowych wypieków, w których głównym bohaterem będzie jabłko.

Restauracja Łukaszówka, ul. Nowy Świat 2

Serwowane będą: pierogi z jabłkami, placki jogurtowe z jabłkami, karkówka w jabłkach oraz desery: jabłko w sosie szodonowym, szarlotka, babeczki Helenki, paszteciki pieczone z jabłkami

Na Gości czekać będzie konkurs: „Jabłko w grze” czyli tarcie jabłka na czas.

Restauracja Prynuka, (Hotel Knieja) ul. Al. Niepodległości 6

Od 20 do 21 września w restauracji Prynuka nie zabraknie:

  • smaku i zapachu  jabłka,
  • kolorowych drinków i dużego wyboru piw białoruskich,
  • w sobotni wieczór śpiewów na Karaoke,
  • gier, zabawek i kolorowanek dla najmłodszych,
  • przy zamówieniu powyżej 100 zł dwa jabłeczne drinki gratis.

Pracownia Artystyczna KopArt, ul. 3-go Maja 3A

Tu na każdego małego i dużego uczestnika Festiwalu Jabłka w sobotnie i niedzielne popołudnie czekać będzie masa ciekawych przygód i zabaw plastycznych, a także liczne konkursy z upominkami, m.in.: poszukiwanie zielonego jabłka, wyłowienie jabłka z wody, rzut jabłkiem do kosza, konkurs rura-jabłko.

 

Data:  19-21 września 2014 r.

Miejsce: Rynek Kościuszki, Supraśl. Restauracje: Spiżarnia Smaków, Prynuka, Łukaszówka, Bohema oraz Pracownia Artystyczna KopArt. .