Rozkosz dla podniebienia! Festiwal Wina i Sera w Restauracji Kawelin

Festiwal Wina i Sera w Restauracji Kawelin Portal dla Kobiet Białystok

fot. Justyna Szafran

Wina i sery, dwa znaki rozpoznawcze doskonałej uczty, łączą siły w pierwszym tego typu wydarzeniu we wschodniej części Polski. Restauracja Kawelin, rozpoznawana z uwagi na swoją wyrafinowaną kuchnię i pasję do doskonałych smaków, staje się gospodarzem tego wyjątkowego festiwalu. Przygotujcie się na podróż pełną smaków, aromatów oraz fascynujących historii winiarskiego świata, w towarzystwie wybornych serów prosto z serca Podlasia.

Data wydarzenia to niezwykle ważny punkt w kalendarzu smakoszy i pasjonatów kulinariów. 19-20 kwietnia 2024 roku zarezerwujcie sobie czas na odwiedzenie Restauracji Kawelin przy ulicy Legionowej 10 w Białymstoku. Festiwal rozpocznie się o godzinie 17:00 w piątek, 19 kwietnia, trwając aż do godziny 23:00, a następnie będzie kontynuowany w sobotę, 20 kwietnia, od 16:00 do 22:00. Jak podkreślają organizatorzy bilety szybko się wyprzedają i dostępne są aktualnie wyłącznie na 19 kwietnia.

Festiwal Wina i Sera w Restauracji Kawelin to wyjątkowa okazja do odkrycia tajemniczych światów winiarskich i serowych. Przygotowano dla uczestników bogate stoiska degustacyjne oraz fascynujące warsztaty mistrzowskie, które poprowadzi ekspert w dziedzinie kulinariów, Dominika Reich.

festiwal-wina-i-sera-bialystok-portal-dla-kobiet-bialystok
fot. Justyna Szafran

Warsztaty Mistrzowskie

19 kwietnia o godzinie 17:30, organizatorzy zapraszają na „Deskę serów bez tajemnic – ser i wino, duet idealny”, prowadzoną przez Dominikę Reich. To wyjątkowa okazja do zgłębienia sztuki pairingu różnorodnych serów z odpowiednimi winami. Podczas tego mistrzowskiego warsztatu odbędzie się profesjonalna degustacja dziesięciu rodzajów serów oraz czterech specjalnie dobranych do nich win. Festiwal odbywa sie w formule stojącej.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać nie tylko smak, ale również historię produkcji, dojrzewania oraz rodzaju mleka użytego do wytworzenia każdego z serów. To prawdziwe kompendium wiedzy o sztuce łączenia smaków wina i sera, uwzględniające zarówno tradycyjne metody, jak i najnowsze trendy kulinariów.

20 kwietnia o godzinie 16:30, kolejną atrakcją będzie warsztat pod nazwą „Polska nową Francją? – szanse i rozwój polskiego winiarstwa na tle zmieniających się warunków klimatycznych”, ponownie prowadzony przez Dominikę Reich. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Pan Marek Turowski, właściciel winnicy Esterka z Kazimierza Dolnego. Uczestnicy będą mieli okazję degustować polskie wina o wyjątkowym charakterze, towarzysząc im selekcją serów podlaskich.

Podkreślamy, że wydarzenie jest dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich, a zakup biletu na warsztaty mistrzowskie wymaga posiadania biletu na Festiwal Wina i Sera. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do odkrycia nowych smaków i aromatów w towarzystwie wybornych win i serów prosto z Podlasia oraz z całego świata. Zapiszcie datę i przyjdźcie do Restauracji Kawelin, gdzie czeka na was prawdziwa uczta dla zmysłów!

Bilety dostępne na stronie organizatora:  https://kawelin.pl/etn/festiwal-wina-i-sera-w-restauracji-kawelin/

Na hasło : „ KOBIECY10” nasi czytelnicy otrzymają 10% zniżki na zakup biletów! Warto skorzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.