Jak wybrać gabinet kosmetyczny?

Lubimy relaksować się w gabinetach kosmetycznych, nie ma w tym nic dziwnego. Jednak decydując się na wizytę w takim miejscu, warto zorientować się, czy wszystko jest tam w porządku, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej. Zdarza się, że wyposażenie gabinetów kosmetycznych pozostawia wiele do życzenia, a przecież żadna z nas nie chce ryzykować swojego zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia.

Na co zwracać uwagę?

Oczywiście, z pewnością ważną kwestią jest to, aby gabinet, który odwiedzimy nie znajdował się na drugim końcu miasta, a raczej w okolicy naszego zamieszkania. Z drugiej strony jednak, jeżeli w promieniu kilku kilometrów znajdujemy tylko takie miejsca, w których wyposażenie woła o pomstę do nieba, raczej nie decydujmy się na wizytę w nich i poszukajmy takiego gabinetu, o którym będziemy przekonane, że jego wyposażenie jest zgodne z normami, czyste i zadbane.

Nie reklama zdobi gabinet

Lubimy odwiedzać miejsca popularne, dlatego często zwracamy uwagę na plakaty, reklamy i inne bodźce, które mają nas zachęcić do danego miejsca. Niestety, nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Często okazuje się bowiem, że to, co zobaczyliśmy na reklamie, nie ma zbyt wiele wspólnego z tym, co ukazało się naszym oczom w rzeczywistości.

Perfekcyjna Pani Kosmetyczka

To w jaki sposób personel dba o czystość gabinetu, sporo mówi o jego stosunku do klienta. Wciąż niestety zdarzają się przypadki, gdy wyposażenie gabinetów kosmetycznych takie jak cążki czy pęsety nie jest sterylizowane po każdym użyciu. Nawet nie chcemy sobie wyobrażać zabiegu wykonywanego takimi przyrządami!

Nie oceniaj książki po okładce…

…nie zawsze sprawdza się w przypadku gabinetów kosmetycznych. Zazwyczaj ten gabinet, który kusi nas swoim z zewnątrz, nie zniechęci nas tym, co znajdziemy w środku. Gdy widzimy, że witają nas piękne, przemyślane szyldy a wnętrze pomieszczeń jest zgodne z najnowszymi trendami, możemy liczyć, że właściciele nie oszczędzają na wyposażeniu gabinetów kosmetycznych. Ale nie jest to regułą, więc bądźmy czujne.

Kto na masaż?

Niezwykle kluczową kwestią, jeżeli chodzi o wyposażenie gabinetów kosmetycznych, są stoły do masażu. Będąc klientem lub klientką warto zwrócić uwagę nie tylko na to czy kolorystycznie pasują do wnętrza, ale także na szereg innych kwestii, jak chociażby wygodę czy wykonanie. Widząc, że stół jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, możemy mieć pewność, że właściciel nie oszczędza na wyposażeniu i stara się zaoferować swojej klienteli to, co najlepsze.

Nie znam się! I co teraz?

Wybraliśmy już gabinet, nieważne czy z reklamy, czy z polecenia przyjaciół, czy po prostu przyszliśmy „z ulicy”. Zdecydowaliśmy się na zabieg, wszystko wygląda w porządku… Czy jest coś ważniejszego od wyposażenia gabinetów kosmetycznych oraz od umiejętności? Zapewne ważniejszego nie, ale równie ważnego i owszem. Dyskretnie zorientujmy się co z oświetleniem. Czy jest ono prawidłowe, czy w pomieszczeniu nie jest zbyt ciemno. W końcu to dla naszej wygody!

A miałem/am się zrelaksować…

…pewnie to Ci teraz przyszło do głowy, a tu tyle pułapek! Nie martw się, gdy znajdziesz już swój idealny gabinet kosmetyczny powroty do niego będą czystą przyjemnością. A kto wie? Być może uda Ci się ten wyczyn już za pierwszym razem? W końcu właściciele również doskonale zdają sobie sprawę z tego, czego oczekują ich klienci.

__

Artykuł przygotowany dla dostarczającej wyposażenie gabinetów kosmetycznych firmy Ifa Pro z Warszawy.