Jaki motocykl na akumulator dla dziecka wybrać oraz na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chociaż jeszcze kilka lat temu niezwykle popularne wśród dzieci były samochody zasilane akumulatorami, obecnie mają one swojego dużego konkurenta – są nim właśnie motocykle na akumulator. Czym różnią się one od samochodów i co warto wiedzieć przed ich zakupem? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do naszego artykułu!

Zacznijmy od różnic między motocyklami a samochodami na akumulator. Te pierwsze zazwyczaj są mniejsze, lżejsze oraz co dla wielu klientów naprawdę istotne – również, nawet znacznie, tańsze. Przekłada się to jednak na wiele aspektów, również tak ważnych, jak prędkość. I ona jest niższa niż w przypadku samochodów na akumulator. Jeśli mowa o motorach, możemy zazwyczaj liczyć na osiągnięcie maksymalnie 5-6 km/h, co jest dużą różnicą względem szans na uzyskanie nawet 10 km/h w przypadku samochodów.

Jeżeli jednak poszukujemy zabawki zasilanej na akumulator dla młodszych dzieci oraz takich, które nie mają jeszcze doświadczeń z takimi zabawkami, motory sprawdzą się do tego po prostu idealnie.

Zdalne sterowanie, czyli gwarancja bezpieczeństwa

Rodzice często posiadają obawy, że zabawki tego typu nie zawsze są bezpieczne, a same dzieci mogą mieć problemy, zwłaszcza na początku, ze sterowaniem nimi. Producenci doskonale to rozumieją, dlatego w przypadku takich obaw polecamy poszukiwanie motorów na akumulator wraz z pilotem do sterowania RC. Dzięki niemu rodzice będą mieli szansę na nie tylko przejęcie sterowania nad pojazdem, ale również jego błyskawicznego zatrzymania, gdyby zaszła taka potrzeba. Dzieci więc, pod opieką rodziców, będą mogły bezpiecznie się bawić czy uczyć sterowania takimi pojazdem, oczywiście w 100% bezpiecznych warunkach.

https://zabawki-gry.pl/Motorki-dla-dzieci,c,50

Odpowiednia waga, wzrost oraz wiek dziecka

Zdaniem wielu najważniejsze jest to, aby odpowiednio dobrać zabawkę właśnie ze względu na te trzy wymienione powyżej aspekty. Dobrze dobrane zabawki zapewniają dziecku prawdziwy komfort, nikt chyba nie chciałby jeździć w zbyt małym pojeździe? W przypadku wieku, wagi oraz wzrostu znaczna większość producentów podaje na pudełkach informację, dla jakich dzieci skierowana jest ich zabawka. Większość sklepów internetowych natomiast podaje te informacje w swoich opisach produktów – koniecznie zwracajcie na nie uwagę!

Warto jednak zachować dość spory „zapas” w tych kwestiach – w końcu dzieci rosną naprawdę szybko, podobnie jak ich waga. W takich przypadkach warto zdecydować się np. na motor, którego maksymalny udźwig będzie większy nawet o 10-15 kg niż obecna waga naszego dziecka. W końcu zapewne chcemy kupić zabawkę, której dziecko będzie mogło używać więcej niż kilka czy kilkanaście miesięcy? Podobnie powinno wyglądać to w przypadku wzrostu oraz wieku dziecka. Kilkanaście centymetrów powyżej obecnego stanu oraz przynajmniej 2 lata więcej, niż obecny wiek dziecka – to naszym zdaniem minimum, którym powinniśmy się kierować podczas zakupów.

Napęd – jedno czy dwa koła?

W przypadku motorów na akumulator jednym z ważniejszych wyborów jest zdecydowanie się na napęd na jedno lub dwa koła. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy nasze dziecko będzie poruszać się po prostych i mało wymagających powierzchniach, takich jak asfalt czy np. brukowa kostka. Jeśli jednak wiemy, że teren będzie bardziej wymagający, jak chociażby teren trawiasty na podwórku wokół domu, warto zdecydować się na napęd na dwa koła – wtedy będziemy pewni, że pojazd podoła i zabawa będzie naprawdę komfortowa, a sam motor będzie mógł osiągnąć deklarowane przez producenta prędkości.

Motor na akumulator dla dziewczynki – czy to dobry pomysł?

Naszym zdaniem – zdecydowanie tak. Wielu producentów przygotowało w swojej ofercie motory dedykowane właśnie najmłodszym dziewczynom. Czym się one różnią? Może to nic zaskakującego, ale sam fakt, że motor będzie w kolorze różowym, zmienia naprawdę dużo. Co więcej, często motory te są mniejsze, lżejsze oraz posiadają np. mniejsza ładowność – wszystko wynika z tego, że dziewczynki są drobniejsze, niż chłopcy w ich wieku. Jeżeli poszukujecie motoru dla dziewczynki, warto sprawdzić, czy dany sklep internetowy posiada taką kategorię produktów (jest to wysoce prawdopodobne) lub warto zapytać sprzedającego w sklepie stacjonarnym o takie pojazdy – doradzi on wtedy które z nich będą najbardziej odpowiednie. Nie jest wykluczone, że poleci nam on również standardowe motory, które jednak najlepiej sprawdzą się dla drobniejszych dziewczynek.

Jeżeli zastanawiacie się gdzie szukać motorów na akumulatory dla dzieci, zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu Zabawki-Gry.pl. Mają oni w swojej ofercie olbrzymi wybór tego typu zabawek, odpowiednich zarówno dla chłopców, jak i również dziewczynek w różnym wieku. Dodatkowo, plasują się one w różnych budżetach, dzięki czemu niezależnie od możliwości finansowych będzie można znaleźć odpowiednią opcję dla siebie. W razie problemów z wyborem zdecydowanie zachęcamy do kontaktu z niezwykle pomocną obsługą sklepu – doradzi nam on wybór pojazdu idealnego dla naszego dziecka.