Natychmiastowe nawilżenie i odświeżenie? Poznaj L’Oréal Hydra Energetic

Natychmiastowe nawilżenie i odświeżenie? Poznaj L'Oréal Hydra Energetic

Współczesny mężczyzna nie musi już martwić się o to, że stosując krem do twarzy, zostanie posądzony o metroseksualizm czy narcyzm. Dbanie o skórę stało się czymś równie oczywistym, co stosowanie antyperspirantu czy mycie zębów.

Od kilku lat półki w drogeriach oferują znacznie więcej kosmetyków do pielęgnacji męskiej skóry niż kiedykolwiek wcześniej. Warto wykorzystać ten fakt i znaleźć dla siebie odpowiedni krem. Ten bowiem jest podstawą codziennej pielęgnacji. Jednym z przykładów zasługujących na uwagę jest L’Oréal Hydra Energetic.

Dlaczego L’Oréal Hydra Energetic?

Jest wiele kremów do twarzy dla mężczyzn, które gwarantują różne efekty. Jedne łagodzą podrażnienia, inne nawilżają, jeszcze inne z kolei matują, regulując produkcję sebum, która u mężczyzn jest nieco większa niż u kobiet i ma za zadanie chronić męską skórę – choć niekiedy, przewrotnie, doprowadza to do jeszcze większych problemów. L’Oréal Hydra Energetic jest kremem silnie nawilżającym o natychmiastowym efekcie chłodzącym. Ma postać żelu, który daje skórze uczucie orzeźwienia, jakie po goleniu jest bardzo pożądane. Ważną zaletą jest zdolność do łagodzenia podrażnień i zapewnianie uczucia nawilżenia przez cały dzień, bez tworzenia na skórze tłustego filmu. Kosmetyk szybko się wchłania, ale też działa lekko matująco, przez co cera nie błyszczy się i nie jest obciążona kremem.

L’Oréal Hydra Energetic zawiera formułę Air-Gel Technology, która jest porównywana do „klimatyzacji dla skóry”. To nie tylko chwytliwe hasło, ale rzeczywista zdolność tego kremu do chłodzenia i łagodzenia podrażnień. Tym, co wyróżnia krem L’Oreal Hydra Energetic, jest zawartość termalnej wody morskiej z minerałami i specjalnymi składnikami, których zadaniem jest pochłanianie nie tylko nadmiaru sebum, ale też i potu. W ten sposób cera jest chroniona przed błyszczeniem przez cały dzień.

Dlaczego to takie ważne?

Pochłanianie nadmiaru sebum i potu, łagodzenie podrażnień, uczucie chłodzenia – to nie są tylko efekty specjalne, które mają zrobić wrażenie na przeciętnym facecie. Zawarte w L’Oréal Hydra Energetic składniki stanowią odpowiedź na potrzeby skóry mężczyzn. A ich skóra jest nieco grubsza niż skóra kobiet, w jednej trzeciej pokryta twardym owłosieniem. Jest też najczęściej tłusta, co w połączeniu z codziennym goleniem i niewłaściwą pielęgnacją kosmetykami ze spirytusem daje mieszankę wybuchową.

Dlatego tak ważne jest to, by krem do twarzy dla mężczyzny spełniał różne zadania. Musi mieć lekką i szybko wchłaniającą się formułę, by nie pozostawiać na skórze tłustej warstwy. Skłonność do większej produkcji sebum w połączeniu z dużą produkcją potu wymaga od kosmetyku, by regulował te czynności. I wreszcie podrażnienia po goleniu. Dobry krem będzie w stanie je złagodzić (źle dobrany tylko wzmoże pieczenie i zaczerwienienie), ale też i da wrażenie schłodzenia. Być może nie jest ono czymś bezwzględnie wymaganym, ale stanowi miły dodatek, który powoduje, że dzień rozpoczęty goleniem jest znacznie przyjemniejszy.

 

/materiał zewnętrzny/