Jak dbać o piękny uśmiech?

Szczery uśmiech potrafi całkowicie odmienić twarz człowieka. Jest często przepustką do znacznie bardziej otwartej konwersacji z drugim człowiekiem, pozwala poczuć się pewniej, a jednocześnie zademonstrować sympatię do drugiego człowieka. Uroczy uśmiech sprawia, że prezentujemy się jako sympatyczni, otwarci, ale i pewni swego. Jak zadbać o taki efekt? 

Jak wyćwiczyć piękny uśmiech?

Od pięknego uśmiechu czasami zależy wiele. Opierając się szerokim uśmiechu, jesteś w stanie szybciej nawiązać porozumienie z drugą osobą, dobrze się zaprezentować, pokryć niepewność. Ile razy w życiu słyszałeś lub słyszałaś: szczerze uśmiechnij się. Dla wielu osób nie jest to jednak takie proste. Nie wszyscy potrafimy się pięknie uśmiechać, przede wszystkim ze względu na wiele kompleksów, które mamy, jeśli chodzi o wygląd naszego uśmiechu. Warto jednak nad tym zadaniem popracować i to na kilku poziomach.

Rozluźnij mięśnie twarzy: joga twarzy, ćwiczenia na dykcję

W pierwszej kolejności warto nauczyć się uśmiechać symetrycznie, a więc tak, aby kąciki ust unosiły się do góry możliwie równo. Wiele osób w życiu codziennym ma z tym problem. Jego źródłem są często napięcia, jakie mamy zgromadzone w mięśniach twarzy. Ściśnięta żuchwa, mocno zaciśnięte usta sprawiają, że wyraz twarzy rzadko w takim przypadku daje poczucie bycia otwartym, życzliwym człowiekiem czerpiącym radość życia. Jak więc ćwiczyć uśmiech?

  • Z pomocą może przyjść joga twarzy: jest to coraz popularniejsza praktyka, która pozwala nie tylko pozbyć się napięć zgromadzonych w ciele, ale i poprawić symetrię twarzy; możesz do tego dodać regularne korzystanie z rollera do twarzy czy kamień Gua Sha.
  • O ładny uśmiech możesz zadać także dzięki regularnemu ćwiczeniu dykcji; nie tylko będziesz mówić wyraźniej, ale także naturalnie bardziej otworzysz usta, rozluźnisz szczękę i żuchwę, co przełoży się na bardziej promienny uśmiech.
  • Świetnym pomysłem jest także sesja kobido, stosowanie masażu z olejkami aromaterapeutycznymi do twarzy.

Im bardziej rozluźniona twarz, tym lepsze samopoczucie, tym także bardziej otwarty wewnętrzny uśmiech, którzy przekłada się także na to, jak twój uśmiech prezentuje się innym. Pozytywna energia, dużo śmiechu, szukanie dobrych stron w codzienności — to wszystko dodatkowo wspomóc może pracę wykonaną nad mięśniami twarzy.

Promienny uśmiech — piękne zęby

Jak poprawić uśmiech? Przede wszystkim zadbać o zęby. Zmiany, przebarwienia, ubytki widoczne gołym okiem są dla wielu osób podstawową przyczyną, dla której wiele osób nie potrafi się szeroko uśmiechnąć. Warto więc zadbać o zdrowie zębów. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka i regularne kontrole u stomatologa, eliminacja ewentualnych ubytków. Koniecznie trzeba znaleźć czas także na higienizację zębów raz na pół roku. Do tego możliwe są mniej lub bardziej zaawansowane zabiegi wybielania. Jeśli stan zębów jest naprawdę zły, borykasz się z problemem poważnych ubytków, warto rozważyć skorzystanie z rozwiązania, jakim są implanty. Więcej o nich przeczytasz tutaj. Z pewnością warto taki proces leczenia i troski o estetykę zębów dobrze zaplanować, konsekwentnie przeprowadzić, a następnie regularnie dbać o uzębienie.

Piękny uśmiech a troska o skórę ust

Piękny uśmiech zależy również od ust. O ich skórę należy dbać przez cały rok, choć szczególnie pamiętać o tym trzeba zimą, kiedy usta są skazane na częstą i radykalną zmianę temperatury, która sprzyja ich pierzchnięciu, pękaniu. Odpowiednie pomadki ochronne, wazelina — zawsze warto takie kosmetyki mieć pod ręką. Jeśli problemem jest estetyka, kompleksem są zbyt małe usta (np. bardzo cienka górna warga), możesz skorzystać z pomocy doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Modelowanie kwasem hialuronowym może dać bardzo ładny, a przy tym naturalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.