Przepis na udany związek – przeciwieństwa czy podobieństwa

Czy istnieje przepis na idealny związek? Na to pytanie trudno sobie jednoznacznie odpowiedzieć, ale z pewnością można wskazać elementy, które pomagają w zbudowaniu trwałej i opartej na miłości relacji. Co faktycznie stanowi o sukcesie w budowaniu związku?

Wiele mówi się o złotym środku, który miałby pomóc parom stworzyć im związek idealny. Ludzie szukają różnych rozwiązań, dzięki którym udałoby im się znaleźć upragnione szczęście w miłości. Zaczynając od czytania miłosnych horoskopów, kończąc na wizytach w poradniach partnerskich – dowodów na to, że szukamy sposobu na stworzenie perfekcyjnej relacji  ukochana osobą mamy bez liku. Od czego faktycznie zależy stworzenie idealnego związku?

Czy przeciwieństwa się przyciągają?

Na początku warto obalić pewien mit. Bardzo często podczas lektur horoskopów partnerskich, zastanawiamy się, jakie cechy powinien/powinna posiadać partner/partnerka naszych marzeń. I tu pojawia się najważniejsze pytanie: lepiej znacząco się od siebie różnić i uzupełniać, czy raczej postawić na podobieństwa pod względem charakterów oraz zainteresowań. Nie ma jednoznacznego rozstrzygnięcia tego dylematu. Wszystko zależy przecież od naszych charakterów i indywidualnych postaw. Sami musimy wiedzieć, kogo oczekujemy u swego boku. Jeśli wiesz, że Twoje zupełne przeciwieństwo doprowadzi Cię do szału, to oczywiste jest, że szukać będziesz kogoś, kto w jakimś stopniu stanie się Twoją bratnią duszą. Przeciwieństwa więc ani się nie przyciągają, ani się nie odpychają. To my sami decydujemy, do jakich osób zaczynamy czuć tzw. miętę.

Zaufanie

Pierwsze, czego potrzeba do zbudowania idealnego związku, to wzajemne zaufanie. Nie można tworzyć kochającej się pary bez ufności wobec czynów drugiej osoby. To niezwykle istotny i bardzo trudny do szybkiego  uzyskania element. Warto jednak o niego zabiegać, bo wzajemne zaufanie potrafi niemal w pojedynkę zadecydować o sukcesie stworzenia związku z prawdziwego zdarzenia.

Wzajemna pomoc

Każdy ma chwile słabości, podczas których niezbędna wydaje się pomocna dłoń kogoś z zewnątrz. Kto, jak nie właśnie ukochany lub ukochana, powinien/powinna być pierwszą osobą, do której zwrócimy się po pomoc. A ta może się przydać nawet w najbardziej błahych sytuacjach. Jednak to właśnie dzięki nim stawiamy kolejne kroki ku utrwaleniu naszego związku.

Zrozumienie

Nawet jeśli ze swoim partnerem należymy do grupy osób o podobnym nastawieniu, to naturalne jest, że się pod jakimś względem różnimy. Kluczem do stworzenia udanego związku jest zrozumienie i tolerowanie niektórych różnic u drugiej osoby. Nie ma co się łudzić, ale ideały nie chodzą po tym świecie. W każdym z nas znajdą się zadry, z którymi należy się po prostu oswoić.

Odpowiedzialność

Udany związek, to związek dojrzały na wielu polach. I nie mowa tu o osiągnięciu pewnego wieku, ale o wzięciu na siebie odpowiedzialności za siebie oraz swojego partnera. Wszelkie podjęte przez was decyzje, muszę być okraszone elementem odpowiedzialności.

 

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł został przygotowany na podstawie: http://horoskop.wp.pl