Wokół archiwów fotograficznych – wykłady Grzegorza Dąbrowskiego


fot. materiały prasowe Galerii

Zapraszamy na spotkania z Grzegorzem Dąbrowskim wokół archiwów fotograficznych.

Pierwsze z cyklu czterech poświęcone będzie opracowywanej kolekcji Bolesława Augustisa. Drugie spotkanie to prezentacja pozostałych kolekcji z archiwum albom.pl. Zaprezentowane zostaną fotografie Siwickiego, Kostki, Januszkiewicza, Masalskiego, Zdrodowskiego. Będzie to też okazja do rozmowy o zapomnianych, a szczęśliwie odnalezionych, zbiorach na przykładzie Zofii Chomętowskiej czy Stefanii Grudowej. Wspólnie zastanowimy się nad wartością archiwów społecznych i pracy nad nimi instytucji oraz organizacji pozarządowych.

W bieżącym roku w ramach stypendium Ministra Kultury Grzegorz Dąbrowski konserwuje i digitalizuje kolejną partię tego materiału. Trzy tysiące zdjęć białostoczan będzie dostępne na stronie albom.pl. W trakcie spotkania przedstawiony zostanie obecny stan kolekcji i zakres pracy nad nią, zaprezentowane będą też nowe fotografie. Będzie to również okazja do dyskusji na temat ikonografii Białegostoku. Spotkanie odbędzie się w ramach stypendium artystycznego Ministra Kultury.

Data: 09.10.2018, godz: 17:00

Miejsce: ul. Wiktorii 5, Białystok, Galeria im. Sleńdzieńskich

Wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 85 732 33 33

Ilość miejsc ograniczona


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fwokol-archiwow-fotograficznych-wyklady-grzegorza-dabrowskiego%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.