X Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”!

Podlaska Oktawa Kultur już po raz dziesiąty odbędzie się na terenie naszego województwa. Od 26 do 30 lipca w Białymstoku i w kilkudziesięciu miejscowościach podlaskiego zaprezentowana zostanie kultura i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w podlaskiem Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami. Główna scena – jak co roku – stanie na białostockim Rynku Kościuszki.

Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Wstęp jest bezpłatny.

Plan koncertów Podlaskiej Oktawy Kultur:

26 lipca 2017 r. (środa)

Białystok
godz. 17.30, Katedra – plac przy Ratuszu – PARADA ZESPOŁÓW
godz. 18.00, plac przy Ratuszu – KONCERT INAUGURACYJNY: MDZLEVARI (Gruzja), ŽILVITIS (Litwa), STANICA (Rosja), REGIMANTAS ŠILINSKAS (Litwa), BIEŁYJE ROSY (Białoruś)

27 lipca 2017 r. (czwartek)

Białystok
godz. 18.00, plac przy Ratuszu – POIMENIKOS AYLOS (Grecja), GOSCINIEC (Białoruś), SARAKINA (Polska), TEATR PIJANA SYPIALNIA (Polska), LOVZAR (Polska, Czeczenia), WODA NA MŁYN (Polska), KLEZMAFOUR (Polska)

 

28 lipca 2017 r. (piątek)

Białystok
godz. 18.00, plac przy Ratuszu
KAZACZATA (Adygeja), SRPSKI VITEZOVI (Bośnia i Hercegowina),  CICHA&PAŁYGA (Polska), SKAZ (Rosja), CHUDESIYA (Bułgaria), VOŁOSI (Polska)

Łomża
godz. 19.00, Stary Rynek
AGNIESZKA ŻEMEK-PAWCZYŃSKA (Polska), DNIPRO (Ukraina)

Grajewo
godz. 18.00, Grajewskie Centrum Kultury
HILLULEY ADAR (Izrael), STANITSA (Rosja)

Mońki
godz. 17.00, Moniecki Ośrodek Kultury
VOLNITSA (Rosja), REGIMANTAS SILINSKAS (Litwa)

Krypno Kolonia
godz. 19.00, Pacowa Chata
GOSCINIEC (Białoruś)

Zabłudów
godz. 19.00, planty
POIMENIKOS AYLOS (Grecja), PROLISOK (Ukraina)

Ciechanowiec
godz. 18.00, Muzeum Rolnictwa
MDZLEVARI (Gruzja)

Augustów
godz. 19.00, Pałac na Wodzie Falkowski
LOVZAR (Polska, Czeczenia)

Zambrów
godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury

KLEK (Chorwacja)

29 lipca 2017 r. (sobota)

Białystok
godz. 18.00, plac przy Ratuszu
RADA DANCE ART (Polska), GRAJEWIANIE (Polska), VOLNITSA (Rosja), PROLISOK (Ukraina), DNIPRO (Ukraina)

Suwałki
godz. 17.00, Park Konstytucji 3 Maja

HILLULEY ADAR (Izrael)

Czarna Białostocka
godz. 19.00, stadion miejski
STANITSA (Rosja), KLEK (Chorwacja)

Supraśl
godz. 19.00, amfiteatr
REGIMANTAS ŠILINSKAS (Litwa), SKAZ (Rosja)

Szczuczyn 
godz. 18.00, scena przy ul. Kościelnej
GOSCINIEC (Białoruś),  CHUDESIYA (Bułgaria)

Narewka
godz. 18.00, amfiteatr
SRPSKI VITEZOVI (Bośnia i Hercegowina), ŽILVITIS (Litwa)

Tykocin
godz. 18.00, zamek
KAZACZATA (Adygeja)

Wasilków
godz. 19.00, kościół NMP Matki Miłosierdzia
MDZLEVARI (Gruzja)

Gródek
godz. 17.00, Gródek-Boryk
POIMENIKOS AYLOS (Grecja)

30 lipca 2017 r. (niedziela)

Białystok
godz. 17.30, plac przy Ratuszu
KURPIE ZIELONE (Polska), AGNIESZKA ŻEMEK-PAWCZYŃSKA (Polska), HILLULEY ADAR (Izrael), KLEK (Chorwacja), CHÓR IM. VERYOVKI (Ukraina) 

Suwałki
godz. 16.00, park Konstytucji 3 maja
SKAZ (Rosja)

Hajnówka
godz. 17.00, amfiteatr
CHUDESIYA (Bułgaria), VOLNITSA (Rosja)

Siemiatycze
godz. 17.00, amfiteatr nad zalewem
SRPSKI VITEZOVI (Bośnia i Hercegowina)

Ciasne, gm. Supraśl
godz. 15.00, Gminna Pracownia Edukacji Kulturalnej
POIMENIKOS AYLOS (Grecja)

Szepietowo
godz. 18.00, Gminny Ośrodek Kultury
KAZACZATA (Adygeja), PROLISOK (Ukraina)

Białowieża
godz. 17.00, Białowieski Ośrodek Kultury
DNIPRO (Ukraina)

Rajgród
godz. 15.00, amfiteatr miejski
ŽILVITIS (Litwa), 

Hodyszewo
godz. 13.00, Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie
MDZLEVARI (Gruzja)

Wąsosz
godz.15:00, sala gimnastyczna szkoły podstawowej
LOVZAR (Polska, Czeczenia)


więcej informacji: oktawa.woak.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.