Zespół czy DJ na wesele?

Jaka jest między nimi różnica i od czego uzależnić swój wybór?

Przygotowania przedślubne to długa droga. Zacząć powinniśmy od wyboru sali i zespołu. Te najlepsze, cieszące się najbardziej pozytywnymi opiniami, mają niestety długie terminy. Już na początku zatem musimy podjąć decyzję o tym, czy zatrudnić kilkuosobowy zespół, czy może coraz bardziej popularnego DJ-a?

DJ na weselu

Jest to opcja zdecydowanie tańsza. Opłacamy w końcu tylko jedną osobę. DJ nie zawsze jednak potrafi spełnić się w funkcji mistrza ceremonii, choć oczywiście są i tacy, w których scena wyzwala szalonego wodzireja. Warto więc na początku upewnić się, że poprowadzi on imprezę tak, jak byście chcieli.

DJ nie wymaga dużej ilości miejsca. Jego sprzęt można rozstawić w dowolnym miejscu, nawet na małej salce. Repertuar, którym dysponuje DJ jest niemal nieograniczony. W każdej chwili może włączyć utwór, którego młodzi lub któryś z gości zapragnie.

Zalety zespołu weselnego

Nie sposób zaprzeczyć, że muzyka na żywo najlepiej odda podniosłość chwili i wyjątkowość wydarzenia. Kapela może towarzyszyć państwu młodym w trakcie przygotowań, błogosławieństwa, pod kościołem, czy urzędem.

Osoby przywiązane do tradycji, szczególnie starsze, nie wyobrażają sobie wesela bez zespołu z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo, siedząc przy stole, mogą one popatrzeć na grających muzyków.

Zatem zespół, czy DJ?

Organizując imprezę w nowoczesnym stylu, głównie dla młodych ludzi, starając się ograniczyć wydatki, bądź też gdy wielkość sali nie pozwala na to, by rozstawić instrumenty, DJ będzie doskonałym rozwiązaniem.

Jeśli zaś nie macie ograniczeń przestrzennych, ani finansowych, a jesteście zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, wybierzcie zespół. Ważnym jeszcze jest, by wybór był trafiony. Najlepiej przejrzeć oferty na dużym portalu weselnym https://wedding.pl/zespoly-weselne/bialystok, gdzie po wybraniu rodzaju usługi i miejscowości, wyświetlą się propozycje, wraz z opiniami innych użytkowników.

Oprawa muzyczna jest jednym z czynników decydujących o tym, czy wesele będzie udane, a goście zadowoleni. Warto więc poświęcić na jej wybór nieco więcej czasu, sprawdzić kilka propozycji osobiście, by mieć pewność, że zatrudnione osoby spełnią nasze oczekiwania i zadbają o to, by ten wieczór był absolutnie fantastyczny.

Zdjęcie: Shutterstock.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.