1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Fundacja „Pomóż Im” pamięta również o maluchach z Onkologii

W tym szczególnym dniu drobny upominek od serca powinien trafić w małe rączki każdego szkraba. 1 czerwca, żadne dziecko nie ma przecież prawa być smutne. Dlatego w Dniu Dziecka o uśmiech maluchów przebywających na leczeniu w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku zadba opiekująca się nimi Fundacja „Pomóż Im”.

Fundacja prowadzi nie tylko jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Pod jej skrzydłami są również dzieci znajdujące się w trakcie terapii antynowotworowej w białostockim szpitalu.

– W klinice jesteśmy obecni praktycznie przez cały czas. Kilka razy w tygodniu na korytarzach oddziału można spotkać naszych wolontariuszy ubranych w charakterystyczne żółte koszulki. Urozmaicamy czas naszym podopiecznym, zajmujemy się nimi, wspomagamy rodziców, bawimy się, organizujemy atrakcje i wizyty niecodziennych gości. Wszystko po to, aby dłużący się niemiłosiernie czas spędzany w szpitalu był jak najmniej dokuczliwy. Dlatego nie może nas zabraknąć podczas tak wyjątkowego święta jakim jest Dzień Dziecka – podkreśla Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Czwartkowe niespodzianki wystartują punktualnie o godzinie 13.00. Wtedy to do Kliniki na spotkanie z dziećmi przybędzie… „Super Tomasz”, czyli postać znana nie tylko miłośnikom amerykańskich komiksów. Animator ubrany w strój „Supermana” zadba o znakomite nastroje wszystkich małych pacjentów, zapraszając ich do wspólnych zabaw.

Jednocześnie, o tej samej porze na szpitalnym korytarzu zostanie zamontowana Fotobudka, w której każdy maluch będzie mógł sobie zrobić zupełnie szalone zdjęcie, a wszystko dzięki zaskakującym rekwizytom, po które będzie można sięgnąć.

Wśród zaplanowanych tego dnia atrakcji będą również interaktywne zabawy przygotowane przez Bricks4Kidz. W planach jest również wizyta przedstawicieli służb mundurowych, którzy opowiedzą o swojej pracy. A na koniec każdy z uczestników zabawy otrzyma miłą niespodziankę – prezent.