3 pomysły na prezent urodzinowy dla dziecka

Urodziny to jedyny czas w roku, aby sprawić maluchowi niezwykły prezent. Szukając idealnego pomysłu można wręcz zgubić się w morzu dostępnych produktów. W przypadku tak ważnej okazji nie można jednak eksperymentować i zdecydowanie warto postawić na coś uniwersalnego. Oto trzy ciekawe propozycje, które ucieszą większość dzieci, niezależnie od wieku.

Gry planszowe

Gry planszowe to idealny prezent dla dziecka, które może dzielić się radością z innymi. Jeśli nasza pociecha nie lubi spędzać czasu samotnie i zawsze znajdzie się jakiś rodzic lub rówieśnik z którym świetnie się dogadują to warto rozważyć taki zakup. Gry planszowe uczą koncentracji, logicznego myślenia, pozwalają zrozumieć to na jakich zasadach działa współpraca z innymi graczami oraz ćwiczą pamięć i spostrzegawczość. Praktycznie każdy taki produkt ma na swoim opakowaniu wyraźną informację dla jakiego przedziału wiekowego jest przeznaczony, więc to zdecydowanie ułatwia wybór.

Zabawka kreatywna

Jeśli dziecko uwielbia coś tworzyć, malować i rysować albo ma w sobie ukryty potencjał konstruktora to warto poszukać ofert wśród zabawek rozwijających kreatywność i uczących cierpliwości. Zwykle świetnie wpisują się w ten trend różnego rodzaju klocki, które zachęcają do tego, aby tworzyć bajkowe budowle według własnego pomysłu. Doskonale nadają się do nauki nowych umiejętności oraz niosą ze sobą dużą wartość edukacyjną. Jeśli chcemy zaangażować naszą pociechę i zorganizować jej ciekawy sposób na spędzanie czasu to warto zainteresować się puzzlami, które rozwijają zdolność logicznego myślenia oraz wspomagają procesy kojarzenia i wyciągania własnych wniosków. Duży wybór produktów specjalnie zaprojektowanych dla młodszych dzieci można znaleźć między innymi w sklepie internetowym pod adresem https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/puzzle.html.

Książka dla dziecka w każdym wieku

Jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów jest książka. Może się wydawać, że jest to dobry pomysł zwłaszcza dla starszych dzieci. Nic bardziej mylnego. Już od najmłodszych lat można małą pociechę zachęcić do tego, aby zainteresowała się książkami, co w późniejszym wieku będzie wyraźnie procentować. Na początek może to być po prostu bajka z obrazkami i twardymi stronicami lub rysowanka. Ważne jest to, aby dostosować książkę do zainteresowań malucha. Jeśli na przykład uwielbia zwierzęta to doskonałym pomysłem będzie ilustrowany atlas zwierząt. Nieco starsze dziecko powinno ucieszyć się z małego opowiadania, które pozwoli mu wyrobić nawyk czytania oraz poszerzy jego słownictwo oraz wiedzę o otaczającym świecie.