Zagłosuj w plebiscycie „SuperMiasta”

Od 27 marca do końca kwietnia trwa plebiscyt Gazety Wyborczej pod hasłem „SuperMiasta”. Internauci mogą głosować w lokalnych serwisach Wyborcza.pl na największe osiągnięcia swoich miast w ostatnim trzydziestoleciu. Głosowanie na jedną spośród dziewięciu białostockich propozycji odbywa się na stronie Bialystok.wyborcza.pl.

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Polskie miasta pokonały w tym czasie gigantyczną drogę, a utworzenie samorządów, wzmocnionych następnie reformą z 1999 r., to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski. Z okazji tej ważnej rocznicy Gazeta Wyborcza zaprasza do udziału w plebiscycie „SuperMiasta”.

Spośród nadesłanych przez czytelników zgłoszeń (ok. 40) kapituła redakcyjna wybrała dziewięć największych osiągnięć Białegostoku w ostatnich 30 latach. Teraz czas na ostateczny wybór białostoczan. W głosowaniu biorą udział następujące przedsięwzięcia:

  • BiKeR
  • Działalność pozarządówek
  • Inwestycyjny boom
  • Nowy tunel pod torami
  • Przywracanie tożsamości miasta
  • Puchar Polski dla Jagiellonii
  • Strefa piesza na Rynku Kościuszki
  • Uruchomienie TBS
  • Wizyta papieża Jana Pawła II

Jak zagłosować? Wystarczy wejść na stronę www.bialystok.wyborcza.pl i wybrać jedno z dziewięciu przedsięwzięć poddanych głosowaniu, a następnie kliknąć „głosuj” przy swoim faworycie. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia – zostało wydłużone o dwa tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa. Wyniki zostaną ogłoszone 8 maja. Z kolei 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala w Warszawie.

– Minione trzydzieści lat rozwoju miasta to czas do refleksji. Zachęcam białostoczan do udziału w plebiscycie i wskazania pozycji, z których są szczególnie dumni, które uznają za najważniejsze dla naszego miasta, jego rozwoju i mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Dziennikarze z redakcji lokalnych Gazety Wyborczej zdecydują także o przyznaniu nagród dla wyjątkowych „SuperMiast”. Dodatkowo do ogólnopolskiego wydania Gazety Wyborczej dołączone zostaną dwa specjalne magazyny – 22 kwietnia i 18 czerwca. Pierwszy poświęcony zostanie osiągnięciom minionego 30-lecia, a drugi – perspektywom na przyszłość.

Więcej informacji o plebiscycie znajduje się na stronie www.bialystok.wyborcza.pl.

 

Kamila Bogacewicz (UMwB)

za: bialystok.pl