5 największych błędów w pielęgnacji włosów i skóry głowy

Dobra kondycja skóry głowy i włosów przedkłada się na ich wygląd, a on z kolei na Twoją pewność siebie i dobre samopoczucie. Zastanawiasz się, dlaczego zdarza się, że stosując drogie, profesjonalne kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji skóry głowy i włosów nie osiągasz spodziewanych rezultatów? Być może popełniasz jeden z najczęstszych błędów.

Błąd związany z myciem włosów i skóry głowy – zbyt częste lub za rzadkie oczyszczanie

Częstotliwość mycia włosów powinna zostać dopasowana do ich typu oraz do rodzaju skóry głowy. Nierzadko potrzeby skóry głowy różnią się od potrzeb włosów, wysyłając przeciwne sygnały, dotyczące wymaganego oczyszczania i pielęgnacji. Błąd w postaci zbyt częstego mycia włosów z tendencją do przesuszenia i łamliwości może przynieś negatywne skutki w postaci widocznych uszkodzeń, łamliwości i wypadania włosów. Włosy i skóra głowy przetłuszczające się mogą wymagać nawet codziennego mycia. Warto określić też stopień porowatości włosów. By mieć pewność czego potrzebują Twoje włosy warto poddać je badaniu trychologicznemu. Specjalista trycholog Białystok wyda opinię, dzięki której unikniesz błędów w pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Unikaj tego błędu: zbyt ciepła lub za zimna woda przy myciu włosów

Podczas mycia skóry głowy i włosów większość z nas dobiera temperaturę wody do swojego komfortu termicznego, latem skłaniając się ku chłodnej, wręcz zimnej wodzie o efekcie odświeżenia, natomiast zimą wybieramy bardzo ciepłą wodę, pozwalającą zyskać przyjemne odczucie rozgrzania się. Nasze włosy i skóra głowy potrzebują jednak czegoś innego. Nie używaj do mycia włosów i skóry głowy gorącej i bardzo ciepłej wody, która może przesuszyć pasma. Zbyt chłodna woda również nie jest odpowiednia. Myj włosy, używając letniego strumienia.

Jeden z najczęstszych błędów, wpływających na stan włosów i skóry głowy – źle dobrane kosmetyki

Zastanawiasz się, dlaczego używając profesjonalnych kosmetyków wciąż borykasz się z wypadaniem włosów? Zwróć uwagę na ich przeznaczenie i związaną z nim formułę kosmetyków. Szampon powinien odpowiadać potrzebom skóry głowy, dodatkowo wpisując się w specyficzne potrzeby włosów. Odżywkę oraz maskę dopasuj do typu swoich włosów, szczególną uwagę poświęcając końcówkom. Poza odpowiednio dobranymi kosmetykami niezwykle ważny jest sposób ich aplikacji. Wmasowuj produkty delikatnie, okrężnymi ruchami, używając opuszków palców. Przy nakładaniu szamponu wykonuj tym samym pobudzający krążenie masaż skóry głowy.

Gorące powietrze i częsta stylizacja – kolejny błąd

Unikaj suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza suszarki. Dla ich zdrowego wyglądu warto pozwolić im wyschnąć naturalnie. Bardzo negatywnie i przesuszająco działającym na włosy połączeniem jest wpływ chloru i gorącego powietrza suszarki, dlatego po skorzystaniu z publicznej pływalni umyj dokładnie włosy, zanim je wysuszysz. Jeśli używasz prostownicy, lokówki lub karbownicy przed zastosowaniem urządzenia użyj kosmetyku termoochronnego. Unikaj codziennego stosowania lakieru do włosów, który może w kontakcie z szczotką być przyczyną uszkodzeń.

Uszkodzenia mechaniczne włosów – jak ustrzec się uszkodzeń, których często dokonujemy samodzielnie

Częstym błędem w pielęgnacji włosów jest użycie nieprawidłowo dobranych akcesoriów. Wybieraj grzebienie z szeroko rozstawionymi ząbkami w miejsce szczotek i staraj się unikać rozczesywania włosów na siłę. Lepiej zastosować odżywkę lub maskę i tak przygotowane, nawilżone włosy delikatnie rozczesać, eliminując łamliwość i wypadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.