6 wskazówek, dzięki którym Twój makijaż przetrwa cały dzień

Chcesz zwiększyć trwałość swojego makijażu i śmiało prezentować się w nim podczas długiego dnia poza domem? Istnieje na to co najmniej kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów. Przede wszystkim musisz zadbać o właściwą pielęgnację skóry twarzy, by dobrze trzymała makijaż. Pamiętaj także o wyborze odpowiednio trwałych kosmetyków i kilku trickach, które sprawią, że codzienny makijaż stanie się jeszcze prostszy.

Zawsze nakładaj makijaż na oczyszczoną i nawilżoną skórę

Zadbana, zdrowa cera w dobrej kondycji lepiej utrzymuje makijaż niż skóra, która ma wiele potrzeb. Najważniejsze pod kątem pielęgnacji są dwa kroki, które należy powtarzać każdego dnia, mianowicie oczyszczenie cery i jej nawilżenie.

Makijaż zawsze nakładaj dopiero po oczyszczeniu i nawilżeniu skóry. Często panie o cerze tłustej rezygnują z produktów nawilżających w obawie przed tłustą powłoką i zwiększoną produkcją sebum. Należy jednak pamiętać, że to właśnie skóra, której brakuje nawilżenia, produkuje większe ilości sebum, a zamiast tłustych kremów na co dzień bardziej poleca się lekkie konsystencje nawilżające.

Korzystaj z bazy pod makijaż

Baza pod makijaż to produkt, który nakłada się na oczyszczoną skórę jeszcze przed kosmetykami makijażowymi. Jego zadaniem jest zwiększenie trwałość makijażu, utrzymanie go w nienaruszonym stanie i zapobieganie przedostawaniu się kosmetyków w zagięcia skóry. Jeśli zależy Ci na trwałym makijażu, koniecznie znajdź odpowiednią bazę dla siebie i użyj jej nie tylko na powiekach przed nałożeniem cieni, ale także na całej powierzchni skóry, którą pokrywasz dowolnym innym kryjącym kosmetykiem.

Wybieraj kosmetyki odporne na wilgoć i ścieranie

Jakość wykorzystywanych kosmetyków ma ogromne znaczenie dla trwałości makijażu. Jeżeli chcesz stworzyć makijaż, który przetrwa w nienaruszonym stanie długie godziny, nie sięgaj po produkty niskiej jakości. Choć mogą one prezentować się całkiem dobrze, z pewnością nie są tak odporne, jak profesjonalne kosmetyki.

Do stworzenia trwałego makijażu przyda Ci się najlepsza pomadka odporna na ścieranie, wodoodporny tusz do rzęs, trwały podkład i cienie do powiek, które idealnie trzymają się powierzchni skóry.

Nie nakładaj podkładu na skórę rękami

Czy wiesz, dlaczego specjaliści od makijażu zalecają aplikację podkładu jedynie za pomocą przeznaczonych do tego pędzli i gąbek? Wszystko dlatego, że kosmetyki tego typu w kontakcie z dłońmi, a przede wszystkim ich naturalną temperaturą, tracą nieco swoich cennych właściwości. Podkład nałożony na twarz palcami będzie gorzej trzymał się skóry niż kosmetyk zaaplikowany gąbką lub pędzlem, dlatego korzystaj z profesjonalnych akcesoriów.

Utrwalaj makijaż z pomocą mgiełki

Skończony makijaż warto utrwalić, używając do tego mgiełki. To produkt w sprayu o lekkiej konsystencji, który przedłuża trwałość makijażu i zwiększa jego odporność na wilgoć czy nawet ścieranie. Mgiełkę utrwalającą używa się bezpośrednio na skórę twarzy, spryskując ją równomiernie z góry. Niektóre mgiełki tego typu posiadają dodatkowe właściwości takie jak na przykład utrzymujące się wrażenie orzeźwienia i delikatnego napięcia skóry doceniane podczas wysokich letnich temperatur.

Używaj bibułek matujących

Podczas długiego dnia spędzonego poza domem makijaż jest wystawiany na różne próby, z czego najczęstszą jest wydzielanie sebum przez skórę. Choć proces ten jest całkowicie naturalny, nadmiar sebum utrudnia utrzymanie makijażu na swoim miejscu i tworzy niechciane wrażenie błyszczącej skóry.

Kiedy zauważysz, że Twoja skóra zaczyna się charakterystycznie błyszczeć, a na jej powierzchni pojawia się sebum, sięgnij po bibułki matujące. To cienkie płatki delikatnego materiału, który należy przykładać do cery, nie pocierając ich. W ten sposób podczas dnia możesz zebrać z twarzy nadmiar sebum, odświeżyć swój wygląd i sprawić, że makijaż przetrwa jeszcze dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.