Agata Czepel najlepszą położną w województwie podlaskim

Wyróżnienie w 8. edycji ogólnopolskiego konkursu “Położna na medal” trafiło do Agaty Czepel dzięki głosom pacjentek, kobiet w ciąży, młodych matek i ich rodzin. Pani Agata od 8 lat jest położną na oddziale noworodkowym w SP ZOZ w Hajnówce.

Zdobywczyni tytułu najlepszej położnej w województwie podlaskim w konkursie “Położna na medal” ukończyła studia licencjackie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oraz studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2021 roku ukończyła kurs „Problemy w Laktacji” i uzyskała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL). Obecnie jest w trakcie Specjalizacji Ginekologiczno-Położniczej w Białymstoku.

-Praca jest moją pasją. Pomoc młodym mamom w nowej roli bycia rodzicem, a także przejście z przyjemnością przez etap karmienia piersią to moja misja. Wyróżnienie w konkursie, w którym oceniają mnie moje pacjentki jest najlepszą gratyfikacją mojej pracy. Widzę w ten sposób że to co robię ma sens. Miałam przyjemność być „Położną na medal” także w 5. edycji konkursu, jest to dla mnie ogromne zaskoczenie i potwierdzenie tego, że pacjentki są zadowolone z mojej pomocy – mówi Agata Czepel.

Do 8. edycji konkursu zgłoszonych zostało 611 położnych z całego kraju, na które w sumie oddano 9700 głosów. Zwyciężczynią została położna z Olsztyna, Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, która zdobyła 711 głosów.

Konkurs, który organizowany jest nieprzerwanie od 2014 roku, jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej mówiącej o dzisiejszej roli położnych i promującej wysokie standardy w opiece okołoporodowej. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest AMA – Akademia Malucha Alantan, a mecenasem marka Oktaseptal.

Patronat honorowy nad 8. edycją kampanii i konkursu sprawowała Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP). Patronem było także Polskie Towarzystwo Położnych, a Partnerami Merytorycznymi: Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni” oraz obchodząca  swoje ćwierćwiecze Fundacja „Rodzić po Ludzku”.

„Położna na medal” jest kampanią społeczno-edukacyjną, której celem jest promowanie wysokich standardów i dobrych praktyk wpływających na poprawę jakości opieki okołoporodowej w Polsce. Kampania od samego początku – to jest od 2014 roku, od kiedy została zainicjowana – podkreśla rolę, jaką w dzisiejszej opiece okołoporodowej powinna sprawować położna, zwracając uwagę na jej doświadczenie, wiedzę oraz kompetencje. W ramach kampanii prowadzony jest ogólnopolski, bezpłatny konkurs, w którym co roku wybierana jest najlepsza położna w Polsce i najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest AMA Akademia Malucha Alantan, inicjatywa promująca zdrowy tryb życia rodzin. Mecenasem tegorocznej edycji kampanii i konkursu została marka Oktaseptal.