Bądź piękna zimą!

Trzaskające mrozy, silne wiatry i suche, ogrzewane powietrze nie sprzyjają pielęgnacji delikatnej, kobiecej skóry. Na szczęście każda z nas może pozwolić sobie na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, dzięki którym, mimo niesprzyjających warunków, będzie wyglądać zjawiskowo!

Zima to ciężki czas dla naszej skóry. Ostry mróz podrażnia naskórek i naczynia krwionośne, ogrzewane powietrze w biurze czy w domu wysusza skórę, natomiast silny wiatr sprawia, że buzia staje się szorstka. Efekt to poszarzała cera oraz przedwczesne pierwsze zmarszczki… Jak temu zaradzić? Nie mamy co prawda wpływu na nasz klimat, możemy za to wybrać taki sposób pielęgnacji, który sprawi, że zmarszczki i niezdrowo wyglądająca cera jeszcze długo nie będą stanowić dla nas problemu! Najskuteczniejszym rozwiązaniem będą profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne. Dlaczego zadziałają lepiej niż twój ulubiony krem?

– Przede wszystkim, zabiegi na skórę zawierają skoncentrowane składniki najwyższej jakości, przez co mają silniejsze działanie. Poza tym, dzięki najnowszej technologii dostępnej w profesjonalnych gabinetach pobudzone zostają głębsze partie skóry, co byłoby niemożliwe, nawet wtedy, gdybyśmy wklepywali w skórę najdroższy krem.- uważa doktor Marek Janisz z warszawskiej kliniki Korona.

Jakie zabiegi są najskuteczniejsze zimą? Oto nasze wskazówki!

Z algami morskimi

Zimą skóra wymaga intensywnego nawilżenia, ważne jednak, by nasza cera nie została dodatkowo podrażniona:

– Maseczka z wyciągiem z alg idealnie spełnia oba założenia; nie tylko przywraca odpowiedni poziom nawilżenia skóry, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej widoczne, lecz także przynosi ukojenie podrażnionej skórze.- wyjaśnia doktor Marek Janisz. Zabieg przy zastosowaniu naturalnych składników to zatem najlepsze rozwiązanie dla każdej kobiety!

Kwas migdałowy

Popękane naczynka krwionośne to powszechny problem, z jakim stykamy się zimą, nawet wtedy, gdy nie mamy wrażliwej cery. Jak sobie z nim radzić?

– Idealnym rozwiązaniem będzie zabieg z kwasem migdałowym. To zabieg kosmetyczny, który okrzyknięto hitem kosmetologii. Dzięki niemu cera zostaje wygładzona, podrażnione naczynka krwionośne ulegają zasklepieniu, a skóra staje się bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. – wyjaśnia dr Janisz.

Efekt to promienna cera, której nie są w stanie zaszkodzić ostre mroźne powietrze, czy przegrzewane biurowe pomieszczenie!

Skinboosters- zabieg rewitalizacji i głębokiego nawilżenia skóry 

To wyjątkowy zabieg z kwasem hialuronowym, który  pobudza komórki skóry do syntezy nowego kolagenu, przywraca utraconą elastyczność i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Wykorzystując go, prowadzi się terapię skóry nazywaną Hydrobalans.

– Zimą nasza skóra narażona jest na wiatr i mróz, a także na wysuszające działanie powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Cera wymaga więc szczególnego nawilżenia – nie tylko „od zewnątrz”, poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale również wymaga regeneracji od środka. W przeciwnym razie skóra stanie się wiotka i cieńsza. Sposobem na te problemy jest zabieg rewitalizacji – Skinboosters. Efekt to  bardziej jędrna, promienna i napięta skóra, która wygląda znacznie młodziej. – poleca doktor Marek Janisz, którego porady znajdziecie m.in. na www.zdrowe-piekno.pl

Dzięki specjalistycznym zabiegom pielęgnacyjnym, chłodne wiatry czy ostre mrozy będą niestraszne dla twojej skóry, a ty z dziecięcą radością odkryjesz uroki zimy!

 

Joanna Bielas / I.D.MEDIA