Będzie można już obejrzeć „Czarną Damę” – film o przedwojennym Białymstoku

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o filmie „Czarna Dama”, powstającym w Białymstoku i okolicach. Jego pierwsza część w tym tygodniu będzie miała swoją premierę!

Produkcja jest w całości realizowana przez podlaskich twórców.

O czym opowiada film?

Iga (w tej roli Izabela Wilczewska z Białostockiego Teatru Lalek), uciekając przed trudną przeszłością, wraca do rodzinnego  Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i rosyjskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.

Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć film?

Premiera pierwszego rozdziału „Czarnej Damy” odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia 2018 o godzinie 18:00 w Kinie Forum przy ulicy Legionowej 5.

Ze względu na duże zainteresowanie filmem twórcy oraz Białostocki Ośrodek Kultury przygotowali też drugi pokaz, który odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia 2018 o godzinie 18:00.

Bilety

Bilety w cenie 14 zł do nabycia w kasie kina oraz pod adresem: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Kto za tym stoi?

Film powstał przy wsparciu Białostockiego Funduszu Filmowego, Marszałka Województwa Podlaskiego i przy ogromnym zaangażowaniu wielu białostockich twórców, począwszy od odpowiedzialnego za scenariusz Krzysztofa Szubzdy, który wraz z Łukaszem Seweryńskim jest reżyserem filmu, autora zdjęć Pawła Jankowskiego (Cząstka Podlasia), twórców muzyki (Consonance Trio, Kasia Garłukiewicz, Klezmafour) i kostiumów, które przygotowała Elwira Horosz.

W filmie zobaczymy najlepszych podlaskich aktorów: m.in. Adama Woronowicza, Krzysztofa Bitdorfa, Ryszarda Dolińskiego i Krzysztofa Zemłę.

Producentem i pomysłodawcą filmu jest Mucha na dziko.

Zobaczcie jeszcze raz zwiastun!

Przypominamy jeszcze raz zwiastun filmu. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na pokaz, może on was przekona.

 

Fot. Dawid Wappa