Bezpieczna i delikatna pościel niemowlęca – zobacz, na co zwrócić uwagę

Wybierając pościel dla niemowląt, warto kierować się nie tylko jej wyglądem, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i praktycznością. Co dokładnie wziąć pod uwagę podczas zakupu wyprawki łóżeczkowej? Sprawdź w naszym tekście.

Noworodki i niemowlęta wymagają szczególnego zadbania o ich komfort i bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas snu, który – jak wiemy – nie zawsze bywa idealny w przypadku takich maleństw. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by dziecko poczuło się w łóżeczku dobrze. Duży wpływ ma na to pościel, jaką wybierzemy.

Wysoka jakość

Podstawową rzeczą przy zakupie pościeli jest zwrócenie uwagi na jej jakość. Pościel dla niemowląt powinna być w 100% naturalna i wykonana z wysokiej jakości bawełny. Materiały, z którymi będzie miało kontakt małe dziecko, bezsprzecznie powinny też posiadać certyfikację Oeko Tex Standard 100, która zaświadcza o wysokiej jakości produktów tekstylnych, mających kontakt ze skórą człowieka. Bawełniana pościel jest bezpieczna, zapewnia odpowiedni przepływ powietrza oraz zapobiega poceniu się i przegrzaniu.

Szukając wysokiej jakości pościeli niemowlęcej, warto zwrócić uwagę na produkty sklepu WhiteBee – artykuły niemowlęce, w którym można znaleźć pościel przygotowaną z myślą o dzieciach i ich bezpieczeństwie. Oprócz wyżej wymienionych cech (wysoka jakość i odpowiednia certyfikacja), firma stawia także na naturalne materiały o trwałej kolorystyce oraz wysokiej gramaturze (153g/m2), która zapewnia większą miękkość, wysoką trwałość i jest niezwykle praktyczna, gdyż łatwo się prasuje.

Zalety pościeli z wypełnieniem

Firma WhiteBee oferuje gotowe komplety pościeli dziecięcej z wypełnieniem wszytym na stałe. Takie rozwiązanie posiada naprawdę sporo zalet. Po pierwsze zwiększa bezpieczeństwo – brak suwaka wyklucza ryzyko zaczepienia się, zranienia czy połknięcia.

Po drugie zastosowany wsad to antyalergiczne wypełnienie silikonowe, które jest bezpieczne i nieuczulające. Dodatkowo pikowanie pościeli jest kluczowe w kontekście utrzymania wypełnienia na swoim miejscu. W czasie snu nic się nie przesuwa, tak samo jak w praniu.

Dochodzi tu także utrzymanie lepszej higieny, bo pierzemy całą pościel, razem z wypełnieniem, podczas gdy w przypadku tradycyjnej pościeli najczęściej pierzemy same podszewki, zapominając o odświeżeniu także wypełnienia.

Polska produkcja

Wybierając pościel dla niemowląt, warto postawić na polską firmę. Dobrze jest wspierać rodzime biznesy, tym bardziej, kiedy stawiają na jakość i bezpieczeństwo oraz ręczne, staranne szycie. W przypadku artykułów niemowlęcych WhiteBee jest to całkowicie polska produkcja bazująca na materiałach od polskich dostawców, z których głównym jest jedna z białostockich firm.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych, warto wybierać wysokiej jakości produkty, które będą delikatne dla ich skóry, komfortowe w użytkowaniu oraz praktyczne w utrzymaniu czystości.