Biustonosz, który optycznie zmniejszy zbyt duży biust


Zdjęcie autorstwa Antonius Ferret z Pexels

Rzadko można spotkać kobietę, która byłaby zadowolona ze swojego biustu. Część pań twierdzi, że jest on za mały i na co dzień wybierają biustonosze powiększające biust. Są jednak i takie, które mają bardzo duże piersi i w tym celu kupują biustonosze zmniejszające. W przypadku tych ostatnich, może być to realny problem, gdyż zbyt duże piersi utrudniają codzienne funkcjonowanie i obciążają kręgosłup. Na szczęście, producenci bielizny znaleźli rozwiązanie i stworzyli modele staników, które solidnie podtrzymują piersi, a przy tym optycznie je pomniejszają. Jakie zatem ich rodzaje okażą się najbardziej odpowiednie dla kobiet z obfitym biustem? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tym artykule.

Jak optycznie zmniejszyć zbyt duży biust?

Istnieją różnorodne sposoby na optyczne zmniejszenie biustu. Ten najbardziej sprawdzony, polega na doborze odpowiedniego stanika. W sklepach z bielizną można znaleźć różnorodne biustonosze zmniejszające biust, np. https://bieliznazfantazja.pl/pol_m_Bielizna-dzienna_Biustonosze_zmniejszajace-biust-431.html. Dobrze trzymają się na obwodzie, a w trakcie wykonywania rozmaitych czynności nie dochodzi do ich przemieszczenia. Co ważne, tylna część takiego biustonosza nie unosi się w kierunku łopatek, a właściwie dopasowana miseczka otula całą pierś. Dzięki temu, tego typu biustonosze odciążają kręgosłup i pozwalają na swobodne poruszanie się, co korzystnie wpływa na samopoczucie. Panie, które borykają się z problemem zbyt dużego biustu, zdecydowanie powinny unikać biustonoszy typu push-up, balkonetek oraz plunge. Tego typu modele mocno eksponują piersi unosząc je i nadając pełne kształty.

Jak działają biustonosze optycznie zmniejszające biust?

Mówiąc o biustonoszach zmniejszających biust, warto wyjaśnić, na czym polega ich działanie. Taki rodzaj bielizny przede wszystkim spłaszcza piersi i powoduje ich naturalne ułożenie. Jest ona przeważnie dosyć mocno zabudowana, a także posiada szeroki obwód i ramiączka. Ponadto, taki biustonosz wraz z miseczkami tworzą najczęściej kształt litery V. Podając przykład biustonoszy zmniejszających biust możemy wymienić staniki sportowe oraz tzw. minimizery.

W jakim kolorze są dostępne biustonosze pomniejszające biust?

W sklepach z bielizną są dostępne różnorodne biustonosze zmniejszające biust. Mogą być one jednolite w kolorze czarnym, białym, cielistym czy czerwonym, jak i również posiadać dodatkowe zdobienia w postaci ozdobnych nadruków. Wybierając odpowiedni biustonosz dla siebie, przede wszystkim należy kierować się rodzajem stylizacji, do której będzie wkładany. Te bardziej obcisłe wymagają postawienia na biustonosz, który nie będzie się odznaczał, podczas gdy luźniejsze outfity pozwalają na pełną dowolność w tej kwestii.