Biżuteria grawerowana w dobrym stylu

Grawerowanie stało się popularną formą ozdabiania ulubionych dodatków nie tylko ze złota
i srebra. Delikatna ingerencja w ozdobę może sprawić, że będzie się ona lepiej prezentowała. Podpowiadamy, jaką biżuterię grawerować i jak ją nosić, żeby wyeksponować całe jej piękno.

Nietypowe modele pod grawer


Według znanej teorii, siła spersonalizowanej biżuterii tkwi w oryginalnej formie. Dziś nie każdemu wystarczy prosta blaszka idealna, by wyryć na niej dowolne słowa. Teraz modne są niekonwencjonalne powierzchnie takie, jak cienkie linie, czy poskręcane pasy ze srebra.

naszyjnik SAM

W zadziornej kolekcji Kasjopeja od Ani Kruk znajdziemy naszyjnik, który z pozoru nie nadaje się pod grawer. Podobnie, jak zawieszkę, również długi łańcuszek o wąskim splocie wykonano ze srebra i pokryto złotem. Na ozdobną kulę o średnicy 3 cm składają się trzy identyczne okręgi połączone ze sobą w dwóch punktach. Na ich niewielkiej powierzchni, można wygrawerować napis do 15 znaków. Napis ma być ważny dla nas, a noszenie naszyjnika kryjącego w sobie osobiste wyznanie, może stanowić ciekawą przygodę.

Równie awangardową ozdobą jest otwarta bransoletka Angels & Demons. Mamy tu do czynienia z pozłacanym srebrem, a ozdoba jest dość szeroka, choć nie karykaturalna. To odważny, innowacyjny model z motywem strzały. Jeden koniec prezentuje ostro zakończony grot, drugi zaś lotki złożone aż z pięciu rzędów. Oba końce zostały wyłożone cyrkoniami w białym kolorze. Między nimi znajduje się pasująca zawieszka z eleganckim monogramem Ani Kruk, która zaprojektowała bransoletę. Na wewnętrznej stronie ozdoby jest miejsce przeznaczone pod grawer. Do dyspozycji mamy dwie czcionki (Elegancja Francja i My Life My Rules), a więc możemy stworzyć napis w wytwornym albo zwariowanym stylu. Data lepiej będzie wyglądała w szykownej, salonowej odsłonie, z kolei sentencja pasuje do bardziej nowoczesnej czcionki.

bransoletka-sdv-as0500z-c-aniakruk-pl-30

Imienne kolczyki za sprawą graweru

Napis na naszyjniku czy bransoletce nie dziwi nawet, jeśli forma biżuterii jest intrygująca. Jednak grawerowanie kolczyków to swoista nowość. Ozdoba z kolekcji Tags jest doskonałym przykładem modelu stworzonego pod imienną dedykację.

Ponownie mamy możliwość wybrania napisu do 15 znaków, dlatego najlepszą możliwością jest postawienie na imię. W przypadku kupowania kolczyków dla siebie, polecamy imię lub pseudonim osoby, która ma dla nas szczególne znaczenie. Może to być dziecko, mąż, mama. Osoba,którą zawsze chcemy mieć przy sobie. Zamawiając biżuterię dla ukochanej kobiety, dobrze jest wygrawerować jej imię albo inicjały. Pozłacane kolczyki posiadają cienki, wiszący łańcuszek, który świetnie dopełnia zgrabną blaszkę umieszczoną przy sztyfcie. Element układa się w prostą linię, co optycznie wyszczupla policzki. Model najlepiej wygląda w sąsiedztwie naszyjników o podobnej formie.

kolczyki-sam-ks0630z-c-aniakruk-pl-30

W sklepie internetowym Ani Kruk kupisz różne rodzaje biżuterii grawerowanej dla siebie i bliskich. Obok oryginalnych, rzadko spotykanych kształtów, znajdziesz też klasyczne, sprawdzone typy.