Catering dietetyczny – obalamy najpopularniejsze mity


Zdjęcie autorstwa Filio Christofi z Pexels

Dieta pudełkowa jest coraz popularniejsza, jednak wokół cateringu dietetycznego narosło też wiele mitów – głównie tych niesłusznych. Sprawdź, w co nie warto wierzyć, jeśli chodzi o zamawiane wyżywienie.

Catering się nie opłaca

To zależy jak podejdziesz do sprawy. Fakt – za miesięczne wyżywienie zamówione w firmie cateringowej zapłacisz pieniądze – jednak warto ten koszt zestawić z miesięcznymi wydatkami na zakupy, a także czasem poświęconym na gotowanie.

A może właśnie nie masz czasu gotować i stołujesz się na mieście lub zamawiasz posiłki do pracy? Takie wyżywienie kosztuje znaczniej więcej drożej niż dieta pudełkowa.

Jeśli nawet gotujesz w domu, płacisz nie tylko za produkty, ale też za prąd, gaz i wodę. Natomiast przy zamówieniu cateringu na dłuższy czas, jego ceny stają się atrakcyjniejsze. Warto też szukać dobrych ofert w porównywarkach diet pudełkowych (np. Cateromarket.pl)cenowych oraz korzystać z kodów rabatowych – to może pomóc w znalezieniu bardzo opłacalnego cateringu. Dla wielu osób czas i zdrowie psychiczne są cenniejsze niż oszczędności i gotowanie po nocach…

Brak dostępu w mniejszych miastach

Przy obecnej konkurencji firmy cateringowe pojawiają się ze swoją ofertą w coraz mniejszych miejscowościach, natomiast te działające w dużych miastach zwykle dowożą catering do okolicznych miasteczek i wsi. Świetnym przykładem jest właśnie prężnie rozwijający się catering dietetyczny w Białymstoku, w którym działa już ponad 100 firm z tej branży. Wiele z nich oferuje dowóz m.in. do Łysek, Karakuli czy Księżyna.

Catering dietetyczny mija się z ekologią

Wiele osób używa tego argumentu, wskazując na dużą ilość plastikowych opakowań, które generują dużo śmieci. Jeśli zależy nam na ekologii, warto poszukać firmy (a jest takich coraz więcej!), która oferuje biodegradowalne opakowania do swoich posiłków. Tak, moda na „bycie eko” zawitała również do tej branży.

Co ważne, decydując się na dietę pudełkową ograniczamy również marnowanie jedzenia. Rzeczywistość bowiem wygląda tak, że jako współcześni konsumenci kupujemy za dużo jedzenia, którego często nie przejadamy i ostatecznie sporo wyrzucamy. Posiłki przygotowane do diety pudełkowej są w sam raz – rzadko cokolwiek zmarnujemy.

Brak diet indywidualnych

Być może kilka lat temu był to problem. Obecnie mnóstwo firm cateringowych posiada w swojej ofercie opcję personalizowania diet według upodobań klienta lub zaleceń jego dietetyka. Do wyboru jest też często kilka przydatnych, zdrowych opcji, typu „dieta bez laktozy”, „wegetariańska”, „bez glutenu” itp. Naprawdę warto zapoznać się z oferowanymi dietami zanim wyda się opinię, że nie mogą być spersonalizowane.

Jeśli decydujesz się na wybór diety pudełkowej, warto przemyśleć swój styl życia. Często catering dietetyczny sprawdzi się, jeśli chcemy zacząć jeść zdrowiej i regularniej lub mniej kalorycznie – to są jego największe plusy, które dla wielu osób będą bardzo istotne. Nie warto też zrażać się niesprawdzonymi mitami, ale zrobić odpowiedni research w swojej okolicy, by znaleźć tę idealną dla siebie ofertę.