Cegła na ścianie w pokoju dziennym – o czym pamiętać?

Salon to centrum każdego domu czy mieszkania. Wiele osób decyduje się urządzić go w stylu loftowym, rustykalnym, skandynawskim czy retro, gdzie obecność pewnych materiałów jest obowiązkowa. Mowa choćby o… cegle! Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim kupisz partię cegiełek ozdobnych do swojego wnętrza.

Cegła dekoracyjna w salonie – rozmieszczenie

Cegła ozdobna jest surowcem ciężkim wizualnie, dlatego jej rozmieszczenie w pokoju dziennym należy dobrze zaplanować. Im mniejsze pomieszczenie, tym oszczędniej z cegiełkami. Dekoracja jednej ściany to z reguły standard – zapewne takie rozwiązanie sam bierzesz pod uwagę. Nie powinno ono przytłoczyć wnętrza ani wywołać efektu „ciasnoty”, nawet w przypadku salonu o bardzo małym metrażu. Co z sąsiednimi ścianami? Tu warto postawić na gładkie wykończenie – farba w kolorze białym lub szarym będzie idealnym wyborem.

Ceglana ściana w pokoju dziennym – efekty wizualne

Cegła dekoracyjna ma wiele znaczeń. Poszukując materiału idealnego do dekoracji ścian w pokoju dziennym, spotkasz się z wieloma propozycjami, takimi jak: cegła cięta na płytki, kafelki gipsowe lub betonowe czy płytki klinkierowe. Każda z tych opcji charakteryzuje się innymi parametrami użytkowymi, kolorami i fakturą. Nie bądź zaskoczony, jeżeli napotkasz na tapetę ścienną z motywem cegły /starego ceglanego muru. Oczywiście wybór należy do Ciebie, jednak liderem w tej kategorii, zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym, pozostają płytki z prawdziwej cegły. Znajdziesz je w sklepie e-CEGŁA.

Ściana z cegieł w salonie – chemia montażowa

Montaż cegieł na ścianie w salonie i każdym innym pomieszczeniu wiąże się z użyciem odpowiednich preparatów, które zagwarantują trwały i estetyczny wygląd dekoracji. Tu z pomocą przychodzi emulsja gruntująca, klej oraz fuga. Istotnym artykułem jest także impregnat do cegieł, który zabezpiecza ceglaną powierzchnię przed zabrudzeniami i wnikaniem kurzu. We wszystkie te produkty najlepiej wyposażyć się w tym samym sklepie, w którym realizujemy zamówienie cegiełek wewnętrznych. To właśnie tam znajdziesz preparaty pewne, o nieprzypadkowym składzie.