Choinkowa zabawa z Fundacją „Pomóż im”

W niedzielę, 22 stycznia o godzinie 13.00 odbędzie się doroczna zabawa choinkowa Fundacji „Pomóż Im”. Jak co roku weźmie w niej udział ponad setka dzieci – podopiecznych oraz ich bliskich z Domowego Hospicjum dla Dzieci oraz Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK. Tradycyjnie już choinkowa impreza odbędzie się w „Spodkach” WOAK-u. W programie przewidziano liczne niespodzianki i atrakcje.

– Zaplanowaliśmy animacje dla najmłodszych, konkursy, zabawy i wspólne tańce. Nie zabraknie też oczywiście Świętego Mikołaja, który pamięta o naszych maluchach nie tylko przy okazji swoich imienin – w Mikołajki czy Boże Narodzenie – ale odwiedza je również przy tej okazji. Dla każdego z uczestników przygotowaliśmy prezenty – niespodzianki. Jak zwykle szykuje się więc szalona i wspaniała zabawa, której towarzyszyć będą uśmiechy i dziecięca radość – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Jak zaznacza, to właśnie dzięki takim wydarzeniom jak choinka, Fundacja chce integrować całe środowisko rodzin skupionych wokół niej. Dla dzieci to jedna z nielicznych okazji do tego, aby wyjść z domu i pobawić się w gronie rówieśników, miło i wesoło spędzając czas w towarzystwie i pod opieką wolontariuszy oraz animatorów.

Dla ich rodziców i opiekunów natomiast, to z kolei szansa na spotkanie i rozmowę z innymi dorosłymi, zmagającymi się na co dzień z podobnymi problemami. Ale nie tylko – to też jedna z niewielu okazji, aby mogli w spokoju podziwiać zabawę swoich pociech.