Ciesz się latem jędrnym ciałem

Gabinety kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej to odpowiednie placówki, w których można skutecznie walczyć z niedoskonałościami skóry.

Najczęściej pukają tam pacjentki, które chcą pozbyć się niekorzystnego cellulitu – uznaje się, że każda kobieta cierpi z powodu tzw. pomarańczowej skórki. Jednym z zabiegów, który przynosi najlepsze efekty jest endermologia, czyli masaż mechaniczny z podciśnieniem.

Sam cellulit powstaje w wyniku nierównomiernie rozkładającej się tkanki tłuszczowej. Niestety pojawia się zarówno u kobiet z nadwagą, jak i tych, które mogą cieszyć się szczupłą sylwetką. Nie chodzi tu o ilość tkanki tłuszczowej, ale proces jej rozkładania pod warstwami skórnymi. Cellulit łatwo zauważyć, kiedy partie ciała ściśniemy. Pojawiają się wtedy marszczenia i fałdy, które z czasem stają się widoczne stale, nawet bez ściągania skóry. Nieestetyczne nierówności występują najczęściej na brzuchu, pośladkach, biodrach oraz udach, czyli niestety tam, gdzie wiosną i latem części ciała nie zakrywa się warstwą ubrań.

Endermologia to nieinwazyjny i w pełni bezpieczny masaż, dzięki któremu uda się cellulit zwalczyć. Od razu podpowiemy, że skuteczność jego wykonywania jest najlepsza wtedy, gdy realizuje się go seriami, w odpowiednich odstępach czasu (nawet dwa razy w tygodniu). Nikt nie daje gwarancji, że jednorazowy masaż pozwoli uzyskać idealnie gładką skórę. W sumie jest to wręcz niemożliwe. Koniecznym jest wykonanie co najmniej kilku, czasem nawet kilkunastu takich zabiegów. Chcąc cieszyć się idealnie napiętą skórą podczas wakacji w nadmorskim kurorcie, powinniśmy pomyśleć o endermologii jeszcze zimą. Cała kuracja trwa nawet rok. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Cellulit też kształtuje się przez długie lata, potrzeba więc wiele wysiłku, by go zwalczyć. Osoby, które chcą skorzystać z korzystnych właściwości endermologii, muszą też wiedzieć, że jeden masaż tego rodzaju to wydatek rzędu 120-200 złotych.

Osoba, która chce pozbyć się pomarańczowej skórki, zakłada specjalny kombinezon, który ściśle przylega do ciała. Następnie przykładane są do niego głowice z rolkami, które rolują do wewnątrz i na zewnątrz. Zasysając skórę, pobudzają układ limfatyczny do wzmożonej pracy. Usprawnia ukrwienie, tkanka tłuszczowa rozbijana jest na drobne kawałeczki i wraz z toksynami wydalana zostaje z organizmu. Wiotka skóra zostaje ujędrniona i po każdym kolejnym zabiegu jest jeszcze bardziej gładka.

Warto pamiętać, że masaże tego rodzaju dadzą jeszcze lepsze efekty, kiedy są jednym z czynników całościowej terapii antycellulitowej. Pomarańczową skórkę najlepiej zwalcza się, stosując jednocześnie właściwą dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Dobroczynne działanie wykazują też kosmetyki – balsamy, serum czy peelingi o działaniu antycellulitowym. Dobrze jest, jeśli preparaty tego rodzaju zostaną dobrane odpowiednio do typu skóry.

Po uzyskaniu pożądanego efektu należy wykonywać masaż endermologii profilaktycznie raz w miesiącu. Dzięki temu uniknie się nawrotu pomarańczowej skórki i zachowa się idealnie jędrną i gładką skórę ciała.

Treści przygotowanie w oparciu o stronę internetową Salonu Impress oferującego zabiegi kosmetyczne na terenie Warszawy.