Co można robić z kotem? Pomysły na spędzanie czasu ze zwierzakiem

Obserwowanie kotów chyba każdego potrafi wprowadzić w wyśmienity nastrój. Nie bez powodu w sieci krąży tak wiele zabawnych filmików z udziałem tych zwierzaków. Ale wcale nie musimy się ograniczać do samej obserwacji. Jak możemy miło spędzić trochę czasu z kociakiem? Koty są zwierzętami raczej zamkniętymi w sobie, rzadko okazują uczucia, przez co możemy odczuć, że lubią być pozostawione same sobie. Nie jest to do końca prawdą. Jeśli kot nam już zaufa, z chęcią będzie bawić się razem z nami. A na zabawie nie koniec!

Najpopularniejsze zabawy

Z pewnością chwila relaksu i zabawy dobrze zrobi i nam i pupilowi. Zabawa powinna uwzględniać podstawowe kocie potrzeby i instynkt. Koty uwielbiają polować i łapać, więc atrakcyjne dla nich będzie ruszany przez nasz na przykład sznurek albo metr krawiecki. Tak samo uwielbiają różnego rodzaju piłeczki — a jak pociesznie z nimi wyglądają! Przygotujmy więc parę kulek z folii aluminiowej lub papieru i rzucajmy pupilowi, który z radością będzie za nimi gonił. Rewelacyjnie sprawdzają się różnego rodzaju piórka, czy myszki na sznurkach. Będziemy się bawić równie dobrze jak kot, ale jeśli chcemy zostawić kotu zabawkę, żeby zajął się nią kiedy nas nie ma w domu, możemy być pewni, że zostanie nieruszona. Zabawa w pojedynkę już nie jest taka ciekawa.

Co jeszcze można robić z kotem?

Kot jest naszym przyjacielem i wspólnie spędzony czas wcale nie musi się ograniczać jedynie do zabawy. Co w takim razie możemy robić? Wbrew pozorom pomysłów jest mnóstwo, a szukając dodatkowych inspiracji, wystarczy, że odwiedzimy portal dla kotów. Oto kilka pomysłów:

  1. Z kotem możemy… porozmawiać. Każdy czasem chce z kimś porozmawiać, a kot to słuchacz doskonały. Wystarczy, że skierujemy na siebie jego uwagę i możemy opowiadać, co nam leży na sercu.
  2. Z kotem możemy ćwiczyć i dbać o sylwetkę. Warunkiem jest to, byśmy ćwiczyli na podłodze. Kiedy będziemy robić skłony albo wymachy, z pewnością pupil będzie nas obserwować z zainteresowaniem. A kto wie, może z czasem będzie się angażować? Nie bez powodu czasem organizowane są zajęcia z jogi, podczas których ćwiczy się z kotem.
  3. Z kotem możemy sprzątać. Brzmi absurdalnie? Niezupełnie, może się okazać, że sprzątanie za meblami to nie lada gratka! Wystarczy, że kociak za nami chodzi, na pewno kiedy odsuniemy szafkę albo komodę po dłuższym czasie, okaże się, że znalazła się jakaś piłeczka albo myszka. Łatwo się domyślić, jaka będzie kocia radość, kiedy zwierzak odkryje „nową” zabawkę pośród kurzu i śmieci.

Skąd jeszcze czerpać inspiracje?

Jeżeli kot pomieszka z nami dłużej i poznamy jego przyzwyczajenia, z pewnością sami wpadniemy na mnóstwo ciekawych wspólnych zajęć. A jak faktycznie zabraknie nam pomysłów, to możemy porozmawiać z innymi opiekunami kotów. Sprawdza się wspomniany już portal o kotach, magazyny o zwierzętach domowych, czy kanały na YouTube. Szybko okaże się, że pomysły są wyjątkowo kreatywne, a my z chęcią będziemy spędzać z kotem mnóstwo czasu.

W przygotowaniu artykułu pomagała nam redakcja portalu o zwierzętach https://www.zpazurem.pl/