Czas na narty! Dojlidzkie trasy biegowe już otwarte!


Fot. BOSiR

Dzięki sprzyjającej pogodzie i kilkudniowemu, sztucznemu naśnieżaniu,  6 stycznia,  uruchomiona została narciarska trasa biegowa nad zalewem w Dojlidach (ul. Plażowa). 

Biegówki to odpoczynek dla każdego. Ten nordycki sport cieszy się dużą popularnością, i nie chodzi tylko o przebiegane kilometry, ale również o obcowanie z otaczającym krajobrazem. W trakcie uprawiania narciarstwa biegowego wszystkie partie mięśni są używane, co powoduje bardzo pozytywne oddziaływanie na cały nasz organizm.

Pracownikom BOSiR  udało się przygotować trasę do narciarstwa biegowego o długości około 600-700 metrów. Dzięki zamontowanemu przed zimowym sezonem oświetleniu, trasa dostępna będzie także po zmroku.

Wypożyczalnia czynna będzie codziennie w godz. 9-18. Pętla o długości ok. 600 m – doskonała i dla początkujących, i dla osób już lepiej jeżdżących – wyznaczona jest wzdłuż plaży. W wypożyczalni nart znajduje się 97 kompletów nart w rozmiarach już od 100 do 198 cm (i 120 par butów w rozmiarach 28-47,5).

Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny, a koszt wypożyczenia kompletu: nart biegowych, butów i kijków wynosi jedynie 9,00 zł za godzinę (bilet normalny) i 6,00 zł za godzinę (bilet ulgowy, przysługujący: dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26. roku życia).

Stan trasy i aktywność można obserwować dzięki kamerze, z której podgląd dostępny jest na stronie www.miejskoaktywni.pl.

Przypominamy, że w ośrodku cały czas można wypożyczyć kijki do nordic walking oraz korzystać z urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu lub skorzystać  z oferty innych placówek Białostockiego  Ośrodek Sportu i Rekreacji tj. Lodowisko przy ul. 11 Listopada 28. Wejścia zgodnie z grafikiem dostępnym na www.miejskoaktywni.pl w aplikacji ZAPLANUJ SWÓJ WYPOCZYNEK.