Czy catering dietetyczny sprawdzi się u osoby ćwiczącej siłowo?


Zdjęcie autorstwa Ella Olsson z Pexels

Regularne ćwiczenia fizyczne to większe zapotrzebowanie organizmu na kalorie, zwłaszcza na węglowodany i białko, które jest niezbędne do odbudowy uszkodzonych podczas treningu struktur mięśniowych. Czy fitness catering jest w stanie zapewnić odpowiednią podaż tego typu substancji odżywczych i czy ich proporcja w dostarczanych do domu posiłkach będzie odpowiednia dla kogoś, kto ćwiczy siłowo?

Czym jest catering dietetyczny?

To wygodny sposób na smaczne, odpowiednio zbilansowane posiłki przygotowane zgodnie z wybranym przez zamawiającego planem dietetycznym, dostarczane pod wskazany przez niego adres każdego dnia rano. To jednorazowa dostawa, a zatem w pakiecie zamawiający otrzymuje pełny zestaw posiłków na cały dzień. Gdy jego wyborem jest dieta na masę, najczęściej jest to pięć posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Oczywiście część dostarczonych posiłków może wymagać dodatkowego podgrzania, ale nie trzeba robić nic więcej. Dania są bardzo różnorodne, dzięki czemu jedzenie się nie nudzi i każdego dnia dostarcza nowych wrażeń kulinarnych. Dzięki pracy wykwalifikowanych kucharzy i dietetyków powstają odpowiednio zbilansowane posiłki, które zawierają wszelkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu mikro- i makroelementy, a także odpowiednią proporcję podstawowych składników odżywczych – węglowodanów, białek i tłuszczy. Co ważne, zamawiający dietę na masę mięśniową może określić sumaryczną wartość kaloryczną codziennych posiłków. Dzięki temu łatwiej zrealizować założony plan treningowy i postawiony sobie cel – wzmocnienie i rozbudowę mięśni czy ogólną poprawę wydolności i siły.

Gdzie zamawiać catering dla osób ćwiczących?

Jeśli chcesz dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość kalorii, a przy okazji zależy Ci na zachowaniu właściwych proporcji białek, węglowodanów i tłuszczy, warto korzystać z ofert sprawdzonych firm cateringowych. Dobrym przykładem jest Fitness Catering, taki jak np. https://fitnesscatering.com.pl/product-pol-28-Dieta-Masa.html, który oferuje klientom bogaty wybór diet o zróżnicowanych zastosowaniach. Jedną z nich jest właśnie bogata w białko dieta na masę mięśniową, dedykowana osobom regularnie ćwiczącym siłowo lub wytrzymałościowo, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na kalorie oraz substancje odpowiedzialne za odbudowę, a w dalszej perspektywie wzmocnienie i zwiększenie masy mięśni. Firma gwarantuje również ciągłość i pewność dostaw nie tylko w dużych aglomeracjach miejskich i mniejszych ośrodkach regionalnych, ale i w niewielkich miasteczkach czy wsiach zamieszkiwanych przez kilkanaście-kilka tysięcy osób. Nawet jeśli mieszkasz w małej miejscowości, to wciąż możesz zamówić dietę na masę z dostawą do domu. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie masz czasu na samodzielne gotowanie, a chcesz jeść smacznie i zdrowo.

Zalety diety pudełkowej dla ćwiczących

Największym plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności codziennego wymyślania i samodzielnego przygotowywania kolejnych posiłków. Wykupując dietę pudełkową w takiej firmie jak Fitness Catering, masz pewność codziennej dostawy smacznych, odpowiednio zbilansowanych posiłków dostosowanych do swoich aktualnych potrzeb żywieniowych. W przypadku diety na masę mięśniową będą to posiłki bogate w łatwo przyswajalne białko, dużą ilość węglowodanów i korzystnych dla zdrowia tłuszczy. Oczywiście będą one zawierały również podstawowy zestaw mikroskładników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania szczególnie obciążonego organizmu. Poza zaletami związanymi z możliwością realizacji planu treningowego, bez konieczności samodzielnego gotowania, dieta na masę z dostawą do domu to także możliwość spróbowania wielu nowych produktów i poznania oryginalnych połączeń smakowych.

Dieta pudełkowa sprawdzi się nie tylko w przypadku osób, które chcą się odchudzić, ale także tych, którym zależy na rozbudowie swojej masy lub uzyskaniu atrakcyjnej rzeźby. Jeśli zatem ćwiczysz, zrób sobie prezent na Boże Narodzenie i zamów na próbę profesjonalnie skomponowaną dietę na masę mięśniową z dostawą do domu. Korzystając z usług firmy Fitness Catering, wystarczy określić pożądaną kaloryczność codziennych posiłków i wybrać czas trwania diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.