Czy medycyna estetyczna to chirurgia plastyczna?

Wiele osób myli te dwa pojęcia. Medycyna estetyczna jest terminem znacznie szerszym niż najczęściej kojarzone z tą dziedziną zabiegi chirurgiczne.

W uproszczeniu można powiedzieć, że medycyna estetyczna diagnozuje, leczy i koryguje wszystko co widać na zewnątrz. Są to wszelkiego rodzaju zmiany na skórze w tym nowotworowe, blizny i przebarwienia, nadmierna potliwość, wypadanie włosów, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała. Przedwcześnie powstające zmarszczki i wiele innych chorób i dolegliwości. Część z nich nie jest groźna dla życia i zdrowia, ale powoduje dyskomfort w zyciu codziennym kompleksy, niską samoocenę. Niektóre, na pozór niewinne objawy pozostawione samym sobie mogą przeistoczyć się w groźne a nawet śmiertelnie niebezpieczne choroby. Korzystanie z medycyny estetycznej nie jest objawem kaprysu czy próżności, nie jest przeznaczona wyłącznie dla celebrytów i osób z pierwszych stron magazynów. To po prostu normalna troska o zdrowie, a wszystkie niepokojące zmiany należy jak najszybciej zgłaszać lekarzowi specjaliście.

Co zrobić ze zmianami na skórze?

Każda zmiana na skórze – nowe znamię, krostki, złuszczenia to niestety powód do niepokoju. Nie należy powierzać ich osiedlowej kosmetyczce, a tym bardziej próbować „domowych” sposobów rodem z forów internetowych. Tego rodzaju problemy wymagają profesjonalnego zbadania, diagnozy i zaleconego przez lekarza leczenia. Royalderm.pl to klinika usytuowana na warszawskim Wilanowie. Nad pacjentami czuwa tu zespół doświadczonych specjalistów, którzy potrafią kompleksowo zająć się pacjentem. Celem lekarzy z royalderm.pl nie jest wyłącznie doraźne poprawienie wyglądu, ale rzetelne, często wymagające wiele czasu leczenie. W royalderm.pl prowadzone są również zgodnie z polskimi przepisami prawa badania kliniczne schorzeń dermatologicznych, leków i metod leczenia.

Czy każdy może sobie pozwolić na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Rozpiętość cenowa tego rodzaju zabiegów jest równie duża, jak ilość chorób i problemów ze skórą. Najprostsze zabiegi typu usunięcie kurzajki czy niewielkiego znamienia to kwota rzędu kilkuset złotych wliczając pierwszą wizytę i wstępne badanie. O wiele droższe są złożone, cykliczne zabiegi wykonywane za pomocą nowoczesnej i kosztownej aparatury. Trzeba pamiętać, że zdrowie nie ma ceny. Każdy niepokojący objaw należy najpierw zdiagnozować, a potem z pomocą lekarza wybrać odpowiedni sposób i zakres leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.