Czy odchudzanie jest trudne?

Problem z nadwagą i otyłością dotyka coraz więcej osób. Czy to znaczy, że zachowanie szczupłej sylwetki i odchudzanie jest coraz trudniejsze? A może wystarczy zmienić strategię, żeby waga poleciała w dół?

Jak schudnąć skutecznie?

Po pierwsze pamiętaj, że żaden produkt nie tuczy, tylko jego ilość. Jeżeli zamienisz produkty tuczące na te, które za takie nie uchodzą, ale nie zmniejszysz ilości przyjmowanych kalorii, nie schudniesz. Matematyka jest tu bezlitosna. Tyjemy od nadmiaru przyjmowanych kalorii, nie ważne, czy pochodzą one z czipsów, czy z kaszy. Oczywiście, kasza dostarczy nam składników odżywczych, a czipsy nie, ale kaloria to kaloria, tuczy nieubłaganie. 7000 niespalonych kalorii to dodatkowy kilogram. Wystarczy jeść tylko 350 kalorii dziennie za dużo (np. 2 szklanki soku pomarańczowego i mały batonik), przez 20 dni, żeby przytyć kilogram. Jeżeli jesz zdrowo, dbasz o aktywność fizyczną, a mimo to waga nie leci w dół, są dwie opcje. Albo robisz coś źle, czyt. jesz za dużo, albo masz problem zdrowotny, o którym nie wiesz. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady dietetyka, ale nie takiego po internetowym kursie, tylko specjalisty z medycznym wykształceniem. Zleci on badania i na podstawie ich wyników, wspólnie ustalicie plan działania.

Praktyczne porady dotyczące odchudzania

Nie możesz pozwolić sobie na wsparcie dobrego specjalisty? To nic. Idź do lekarza rodzinnego, poproś o skierowanie na podstawowe badania, a już dziś postaraj się wdrożyć w życie poniższe rady i dołącz do nich aktywność fizyczną. Zwróć też uwagę na produkty wspierające proces odchudzania.

  1. Ogranicz sól, a najlepiej zamień ją na inne przyprawy.
  2. Nie podjadaj, a jeżeli nie możesz się powstrzymać, zamiast słodyczy i słonych przekąsek wybieraj świeże warzywa.
  3. Zamień słodkie napoje i soki na wodę.
  4. Nie jedz w pośpiechu; przeżuwając z uwagą każdy kęs, nie przejesz się.
  5. Do każdego posiłku dodaj warzywa, świeże lub gotowane na parze.
  6. Zamiast pizzy z salami i kilkoma gatunkami sera wybierz Margaritę z rukolą.

Włącz produkty wspomagające odchudzanie

Warto sięgnąć po suplementy diety wspomagające odchudzanie (np. Be Slim). Zwróć uwagę na te, zawierające wyciąg z owoców garcinia cambogia. Jest to roślina naturalnie występująca w Indonezji. Jej zdrowotne właściwości znane są od tysięcy lat. W Polsce znana jest również pod nazwą tamaryndowiec malabarski. Zawiera kwas hydroksycytrynowy, który hamuje apetyt, przyspiesza spalanie tłuszczów i obniża cholesterol oraz wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.