Darmowe konsultacje dermatologiczne w Renew Clinic

Choć nie można się nią zarazić, ale jest wyjątkowo uciążliwa dla chorego. Niestety, jak dotąd nie opracowano sposobu na całkowite wyleczenie. Można za to stosować szereg form terapii skutecznie niwelujących jej objawy i łagodzących przebieg – mowa o łuszczycy. W poniedziałek, 21 listopada białostocka klinika Renew zaprasza na darmowy dzień otwarty poświęcony właśnie tej chorobie.

W godzinach od 9.00 do 15.00 w klinice odbędą się bezpłatne konsultacje dermatologiczne skierowane do osób powyżej 18 roku życia dotkniętych tym problemem.

Aby spotkać się z dermatologiem specjalizującym się w jej leczeniu nie potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Wystarczy umówić się telefonicznie na wizytę dzwoniąc pod numer: 606 200 193. Liczba miejsc jest niestety ograniczona dlatego nie warto odkładać decyzji do ostatniej chwili.

– Problem łuszczycy staje się coraz bardziej powszechny. Leczenie jest trudne i złożone dlatego nie należy jej bagatelizować. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów w postaci czerwonobrunatnych zmian na skórze pokrytych tzw. łuską, warto zgłosić się do specjalisty, który będzie wstanie dobrać odpowiednią metodę terapii – mówi lek. med. Marta Piaścik, dermatolog specjalizująca się w leczeniu tej trudnej choroby z Renew Clinic.

Lekarze nie są zgodni co do przyczyn zachorowania na łuszczycę. Zdaniem wielu, to choroba autoimmunologiczna, co oznacza że z niewiadomego powodu organizm zaczyna sam atakować własne tkanki. Część ekspertów opowiada się z kolei za teorią mówiącą, że problem ma podłoże genetyczne i jest to choroba dziedziczna.

– Niezależnie od tego, faktem jest, że łuszczycą nie można się zarazić. Niestety nie ma też jednego, skutecznego sposobu na całkowite pozbycie się tego problemu. Na szczęście dostępnych jest wiele metod łagodzących jej przebieg i wspomagających organizm w leczeniu – wyjaśnia specjalistka.

Łuszczyca dotyka zwykle osób pomiędzy 10 a 40 rokiem życia. Choć jest diagnozowana również u osób starszych. Objawia się występowaniem na łokciach, kolanach oraz pod włosami – na skórze głowy – czerwonobrunatnych zmian pokrytych suchymi łuskami. Po ich zdrapaniu niemal natychmiast dochodzi do miejscowego krwawienia. W wieku wypadkach dotyczy również paznokci.

Dzień otwarty z łuszczycą. Renew Clinic, Białystok ul. Gajowa 29. Poniedziałek 21 listopada w godzinach od 9.00 do 15.00. Rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu: 606 200 193.