Dekoracyjne pakowanie prezentów – w co musisz się zaopatrzyć?


Photo by Daria Shevtsova from Pexels

Polacy lubią nie tylko dostawać, ale również kupować prezenty. Święta, urodziny, imieniny, wesela, chrzciny czy różnego rodzaju jubileusze – okazji na obdarowanie kogoś bliskiego uroczym podarunkiem jest wiele. Nie wystarczy jednak zaopatrzyć się w wymarzoną rzecz. Równie ważna jest oprawa, czyli takie zapakowanie prezentu, aby obdarowany, nie znając jego zawartości, już był zachwycony wyglądem.

Estetyczne pakowanie prezentów – co musisz mieć?

Nie ważne, czy kupimy książkę, płytę czy kosmetyki – w każdym przypadku należy zadbać o efektowne zapakowanie prezentu. Co może nam się przydać? Jak się okazuje, możliwości jest bardzo dużo. Asortyment sklepów obfituje w szereg rozmaitych akcesoriów, dzięki którym nawet błahy z pozoru upominek może zyskać spektakularną oprawę. Oczywistym pozostaje fakt, że im bardziej wymyślną formę będziemy chcieli mu nadać, tym więcej różnych dekoracji trzeba będzie zakupić. Ale do rzeczy. Bezspornym pozostaje fakt, że największą popularnością, jeśli chodzi o pakowanie prezentów, cieszy się papier ozdobny. Kolorowy, ozdobiony nadrukami czy okolicznościowymi motywami, a do tego łatwy w użyciu – idealny dla nawet mało wprawionych osób. Alternatywą jest brązowy papier, którego monotonię można przełamać barwnymi dodatkami. To jednak nie koniec. Dużą popularnością cieszą się także torebki prezentowe. Wykonane z kolorowego papieru, jak również pochodzącego z recyklingu – do dalszego ozdobienia techniką decoupage, stencilami, farbami plakatowymi lub z efektami. Dostępne w różnych wielkościach do wyboru, dzięki czemu dopasowanie rozmiaru do posiadanego podarunku nie będzie stanowiło najmniejszej trudności.

Pakowanie prezentów o nieregularnych kształtach

Częstym problemem jest zapakowanie upominku, który posiada nieregularny kształt. Owinięcie go papierem ozdobnym czy kolorową krepiną może nie spełnić naszych indywidualnych preferencji. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania – woreczki ozdobne z organzy lub lniane. Dzięki obecności specjalnego ściągacza, nie musimy martwić się o wiązanie czy inne zabezpieczanie umieszczonego wewnątrz podarunku. Alternatywą dla woreczków dekoracyjnych są torebki z celofanu. Zapakowany prezent wystarczy włożyć do środka i przewiązać ozdobną tasiemką lub wstążeczką – proste i efektowne zarazem.

A może pudełko?

Dla osób poszukujących niecodziennych pomysłów na zapakowanie prezentu, z pomocą przybywa oferta ozdobnych pudełek na upominki. Z okienkiem – przeznaczone do płyt CD, książek i notatników lub pełne – zarezerwowane dla słodyczy i kawy.