Depilacja laserowa czy fotodepilacja światłem IPL? Zobacz, który zabieg ma więcej korzyści!

Depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem do użytku domowego – to tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia, które stają się coraz mniej popularne wśród kobiet. A to dlatego, że w ostatnich latach nastąpił ogromny rozwój nowoczesnych technik depilacji z zakresu medycyny estetycznej, które pozwalają pozbyć się nadmiernego owłosienia nie na kilka tygodni, jak w przypadku wspomnianych wyżej metod, lecz na stałe. Wśród nowoczesnych metod epilacji, czyli trwałego usuwania owłosienia, prym wiodą przede wszystkim depilacja laserowa i fotodepilacja światłem IPL. Jaka jest między nimi różnica? I która z metod ma więcej korzyści?

 

Depilacja laserowa i fotodepilacja światłem IPL – różnice

Różnica pomiędzy epilacją wykonywaną przy pomocy lasera i urządzenia emitującego światło IPL tkwi przede wszystkim w skuteczności usuwania owłosienia oraz ilości zabiegów niezbędnych do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Specjaliści medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy przyznają, że na jeden zabieg z użyciem lasera potrzeba trzech, a nawet więcej zabiegów urządzeniem IPL, aby otrzymać podobny efekt. Ponadto, fala laserowa działa bezpośrednio na włos i zawarty w nim barwnik, nie szkodząc tkankom zlokalizowanym wokół niego. To bardzo duża przewaga nad urządzeniami wykorzystywanymi do fotodepilacji IPL – przez to, że wysyłają one wiele długości fal jednocześnie, działają nie tylko na melaninę zawartą we włosie, lecz także rozgrzewają okoliczne tkanki, co sprzyja podrażnieniom i poparzeniom skóry.

Depilacja laserowa czy IPL – który z zabiegów jest mniej bolesny?

Bolesność zabiegów wykonywanych przy pomocy laserów i światła IPL jeszcze do niedawna była porównywalna. Odczucia podczas wykonywania depilacji zależały oczywiście od indywidualnej wrażliwości na ból Pacjentów, jednak większość określała je jako zabiegi mało przyjemne i dość bolesne. Bardzo dużo zmieniło się w momencie pojawienia się na rynku nowoczesnego lasera Vectus, a następnie Motus Deka, które pozwoliły wykonywać zabiegi w większości przypadków nawet bez znieczulenia.

Lasery Vectus i Motus Deka – przełom w dziedzinie epilacji

Laser diodowy Vectus oraz laser aleksandrytowy Motus Deka to najnowocześniejsze urządzenia służące do trwałego usuwania nadmiernego owłosienia, które cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród Pacjentów warszawskiej Kliniki Miracki. Specjaliści z tej kliniki przyznają, że lasery te, w porównaniu do urządzeń starszej generacji, są nie tylko mniej bolesne, lecz także dużo skuteczniejsze w usuwaniu zbędnego owłosienia. Laser Vectus jest wyposażony w specjalny system chłodzący skórę, który dodatkowo zmniejsza wszelkie dolegliwości bólowe, oraz czytnik poziomu melaniny, co chroni skórę Pacjenta przed poparzeniem. Drugi posiadany przez specjalistów Kliniki Miracki laser do depilacji, Motus Deka, to natomiast doskonałe rozwiązanie do depilacji delikatnych i wrażliwych miejsc na ciele, np. wąsika czy strefy bikini. Podczas usuwania owłosienia tym urządzeniem, Pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucia skóry, które jednak w niczym nie przypominają bólu wywoływanego przez lasery starszej technologii czy urządzenia IPL.

Więcej informacji na temat metod depilacji na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/