Depilacja laserowa we Wrocławiu i nie tylko – kto powinien się na nią zdecydować?


fot. pexels

Usuwanie niechcianego owłosienia z różnych partii ciała to domena kobiet. To właśnie panie korzystają najczęściej ze specjalistycznych zabiegów, takich jak depilacja laserowa we Wrocławiu, aby móc cieszyć się z gładkim ciałem przez cały rok bez konieczności codziennego golenia.

 

Depilacja laserowa należy do metod trwałego usuwania owłosienia z poddawanej zabiegowi części ciała. Wykonywana jest w specjalistycznych gabinetach za pomocą nowoczesnych urządzeń laserowych, minimalizujących dyskomfort związany z zabiegiem, a jednocześnie nie obniżających jakości efektów.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

Wbrew powszechnej opinii, depilacja laserowa nie jest dla każdego. Fakt ten wynika ze specyfiki zabiegu. Laser działa na melaninę zawartą w mieszkach włosowych – podczas zabiegu ulegają one uszkodzeniu, dlatego po czasie włosy wypadają i nie odrastają. Właścicielki jasnych lub białych włosów mogą mieć więc kłopoty z uzyskaniem zadowalających efektów, ponieważ ich włosy zawierają niewielkie ilości melaniny, przez co depilacja laserowa może być nieskuteczna. Obecnie, w profesjonalnych gabinetach, depilacja laserowa Wrocław wykonywana jest urządzeniami nowej generacji, które zostały częściowo dostosowane do wymagań włosów jasnych i białych.

Istnieje również szereg przeciwwskazań do wykonywania zabiegu depilacji laserowej. Należą do nich m.in. ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków zwiększających wrażliwość na światło lub światłouczulających, choroby skóry, czy stosowanie samoopalaczy lub kremów brązujących. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można pić herbatek ziołowych lub naparów ziół zawierających dziurawiec lub nagietek, a także depilować woskiem, depilatorem lub pęsetą części ciała, która ma zostać poddana depilacji laserowej.

Jak przebiega depilacja laserowa we Wrocławiu?

Do zabiegu depilacji laserowej we Wrocławiu należy się odpowiednio przygotować. Poddawana depilacji partia ciała powinna być ogolona i czysta. Nie można też jej niczym smarować. Przed wykonaniem zabiegu zawsze przeprowadzany jest wywiad z klientką oraz próba laserowa. Sam zabieg polega na przykładaniu głowicy urządzenia miejsce koło miejsca i naświetlaniu skóry wiązką lasera. Dla wielu osób jest to procedura całkowicie bezbolesna, a w jej trakcie odczuwany jest jedynie niewielki dyskomfort – uczucie delikatnego nakłucia skóry lub pieczenia. Nowoczesne urządzenia posiadają jednak systemy chłodzące, które zapobiegają powstawaniu dyskomfortu.

undefined

 

/Materiał zewnętrzny/