Dlaczego Furby wciąż jest świetnym prezentem na różne okazje?

Furby to rodzaj interaktywnej maskotki, która aktywnie nawiązuje kontakt ze swoim opiekunem oraz innymi zabawkami. Kompleksowo stymuluje rozwój społeczny dziecka, stanowiąc przy tym skuteczny trening cierpliwości i systematyczności. Jak dokładnie działa Furby? Czy sprawdzi się w roli prezentu dla dziecka? Odpowiedzi poznasz w naszym artykule!

Furby – interaktywny przyjaciel każdego dziecka

Furby to zabawka, którą docenią starsze dzieci, powyżej 6. roku życia. Jest to interaktywna maskotka, która wymaga regularnej opieki. Początkowo przyjaciel Twojego dziecka komunikuje się jedynie w języku furbijskim, jednak z czasem przyswaja kolejne słówka w języku polskim. Furby oczekuje regularnego głaskania, wspólnych zabaw oraz wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Z pomocą aplikacji mobilnej możemy nakarmić i umyć elektroniczne zwierzątko. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym mnogość ewentualnych interakcji, które w różny sposób kształtują osobowość i charakter Furbiego.

Zaniedbana maskotka stanie się marudna oraz będzie manifestować znudzenie. Zacznie bawić się sama, mówić do siebie, aż w końcu zwinie się w kulkę i pójdzie spać. Odpowiednia opieka natomiast sprawi, że Furby stanie się pogodny i wesoły. Zabawka może nabyć jedną z pięciu osobowości, które zmieniają się w toku zabawy. Chętnie będzie nawiązywać interakcje z innymi zabawkami swojego gatunku, zatańczy w rytm puszczonej muzyki oraz zaśpiewa swoją ulubioną piosenkę.

Dlaczego warto bawić się Furby?

Serie zabawek interaktywnych to doskonały sposób kompleksowego wspomagania rozwoju każdego dziecka. Najmłodsi członkowie rodziny sprawdzą się w roli odpowiedzialnych opiekunów. Możliwość nawiązywania złożonych interakcji z zabawką pomaga w budowaniu zdrowych relacji z rówieśnikami. Dziecko widzi, iż sposób zachowania Furbiego zależy od sposobu opieki. Zachęci przy tym do rozmów oraz wspólnych zabaw z innymi dziećmi. Może stać się skutecznym narzędziem terapeutycznym.

Co więcej, zabawka Furby Boom rozwija się razem z Twoim dzieckiem. Stopniowo kształtuje swój charakter oraz zdobywa kolejne umiejętności. Model zsynchronizowany z aplikacją mobilną może znosić jajka, z których wykluwają się kolejne osobniki. Twoje dziecko stworzy w ten sposób wirtualne miasto, liczące nawet 50 Furbich, którymi będzie opiekować się razem z najstarszym pluszakiem.

Czy Furby sprawdzi się w roli prezentu?

Maskotki Furby cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Doskonale sprawdzą się w roli prezentu na każdą okazję. Jak każda zabawka interakcyjna, będzie uczestniczyć w kompleksowym rozwoju malucha. Jest to ciekawa alternatywna opcja dla tradycyjnych prezentów, która przypadnie do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Co więcej, dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz model do upodobań dziecka.

Maskotka może być wykorzystywana przez dzieci, które ukończyły 6. rok życia. Warto pamiętać o tym, iż młodsze dzieci mogą szybko znudzić się zabawką. Na tym etapie rozwoju nie mają bowiem wystarczająco dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla pluszowego przyjaciela. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla starszych dzieci, które aktywnie kształtują swoje relacje z rówieśnikami w szkole oraz w czasie wolnym. Już dziś znajdź wymarzony model i zaskocz solenizanta wyjątkowym upominkiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.